Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi - Son Dakika

Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi

17.11.2019 15:46

Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi Gülyalı ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen hamsi şenliğinde renkli görüntüler oluştuORDU - Ordu'nun Gülyalı ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen hamsi şenliğinde, yaklaşık bir buçuk ton hamsi tüketildi.

Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi

Gülyalı ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen hamsi şenliğinde renkli görüntüler oluştu

ORDU - Ordu'nun Gülyalı ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen hamsi şenliğinde, yaklaşık bir buçuk ton hamsi tüketildi.

Gülyalı ilçesine bağlı Kestane Mahallesi'nde düzenlenen geleneksel hamsi şenliklerinin 5'incisi gerçekleşti. Binlerce vatandaşın bir araya geldiği etkinlikte, ızgarada ve tavada pişirilen hamsiler vatandaşlara ikram edildi. Her yıl düzenlenen ve insanların bir araya geldiği etkinlikte yaklaşık bir buçuk ton hamsi tüketilmiş oldu.

Etkinliğe katılan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, bu yıl 5'incisi organize edilen hamsi şenliğinin, insanları bir araya getirdiğini ifade ederek, "Ordu'da Gülyalı ilçesi, en lezzetli balıkların yenildiği yerdir. Bütün vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz, emek verenlere ve katkı sunanlara teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Mahalle Muhtarı Yusuf Yurtseven, bu tür etkinliklerin insanları bir araya getirdiğini ve kaynaştırdığını ifade etti. Hamsi şenliği ve buna benzer etkinlikler sayesinde gurbetçilerin de memleketlerine gelerek hasret giderdiklerini anlatan Muhtar Yurtseven, "Vatandaşlarımız en azından yılda bir kere de olsa dede topraklarına geliyor ve görmedikleri arkadaşlarını görmüş oluyor, herkes için çok güzel oluyor" şeklinde konuştu.

Balıkları pişiren Aşçı Hicabi Yılmaz, yaklaşık 50 kişi ile birlikte yaklaşık bir buçuk ton hamsinin pişirilip, insanlara ikram edildiğini ifade ederek, "Izgara, tava olarak ikram ediyoruz ve yanında salata ve helva veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ise buradaki amacın hamsi yemek olmadığını, birlik ve beraberlik mesajı vermek olduğunu ifade ettiler.

Şenlikte ayrıca vatandaşlar, çalan şakılar ve türküler eşliğinde doyası eğlendi.

Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi
Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi
Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi
Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Ordu'daki hamsi şenliğinde 1 buçuk ton hamsi tüketildi - Son Dakika


Son Dakika

İngiltere, Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi finali öncesi kırmızı listeye aldı İngiltere, Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi finali öncesi kırmızı listeye aldı Beşiktaş'a Galatasaray derbisi öncesi peş peşe kötü haberler! 4 isim kadrodan çıkarıldı Beşiktaş'a Galatasaray derbisi öncesi peş peşe kötü haberler! 4 isim kadrodan çıkarıldı Akşener'in 'seçim iş birliği' mesajına DEVA ve Gelecek Partisi'nden itiraz var: Zemin kaybederiz Akşener'in 'seçim iş birliği' mesajına DEVA ve Gelecek Partisi'nden itiraz var: Zemin kaybederiz 250 şube açacak! ABD'nin ünlü Türk pizzacısı Türkiye'ye geliyor 250 şube açacak! ABD'nin ünlü Türk pizzacısı Türkiye'ye geliyor AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var Normalleşmenin 3 aşamalı yol haritası netleşti! Kapanma öncesine dönmek için neredeyse 2 ay var
Advertisement