Ordu Garnizon Şehitliği'nde, Şehit Sayısı 3 Oldu - Son Dakika

Ordu Garnizon Şehitliği'nde, Şehit Sayısı 3 Oldu

27.11.2012 10:00
Ordu Garnizon Şehitliği'nde, Şehit Sayısı 3 Oldu, System.String[]

18 Mart 2009 tarihinde resmi açılışı yapılan Ordu Garnizon Şehitliğinde 19 Kasım 2012 tarihinden itibaren, defnedilen şehit sayısı 3 oldu.

1 8 Mart 2009 tarihinde resmi açılışı yapılan Ordu Garnizon Şehitliğinde 19 Kasım 2012 tarihinden itibaren, defnedilen şehit sayısı 3 oldu. Uzman Çavuş Zeki İnan, Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş'un ardından 20 yıl önce Ağrı'da şehit düşen Tabip Üsteğmen Doğan Gökbulut ailesinin isteği üzerine, Ordu Merkeze Bağlı Oğmaca Köyü'ndeki aile kabristanlığından alınarak garnizon şehitliğine defnedildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kovancılar Mevkii'nde PKK terör örgütü mensuplarının araziye döşedikleri mayını uzaktan kumanda ile patlatmaları sonucu şehit olan Uzman Çavuş Zeki İnan şehitliğe defnedilen ilk şehit olmuştu. Ardından Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda çıkan patlama sonrası Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş şehit olmuş o da bu şehitliğe defnedilmişti. 5 Eylül'de şehit düşen Akkuş'un mezarının yapıldığı gözlenirken, iki şehidin mezarının yanına 20 yıl önce Ağrı'da şehit düşen Tabip Üsteğmen Doğan Gökbulut defnedildi. 20 Haziran 1992'de Ağrı Dağı'nda arama tarama operasyonu sırasında görevi tamamlayarak geri dönerken yolda terör örgütü militanlarınca pusuya düşürülerek şehit düşen Doğan Gökbulut'un naaşı da kabristanlığa defnedilen 3. şehit oldu. Şehit Gökbulut'un naaşının ailesinin isteği üzerine Ordu Merkez'e bağlı Oğmaca Köyü'ndeki aile kabristanlığından alınarak şehitlkte bir ke daha dualarla toprağa verildi.

Ordu Garnizon Şehitliği'nde, Şehit Sayısı 3 Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Ordu Garnizon Şehitliği'nde, Şehit Sayısı 3 Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret