Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'i doldu - Son Dakika

Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'i doldu

16.08.2022 17:20
Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'i doldu

Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'inin dolduğu bildirildi.

Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'inin dolduğu bildirildi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, üniversitenin akademik ve fiziki gelişiminin yanı sıra öğrenci sayısını da her geçen yıl artırmaya devam ettiği belirtildi.

Üniversitenin 2022-2023 eğitim dönemi için özel yetenek sınavı haricinde 4 bin 27 kontenjanı bulduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Üniversitemize, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri sonrasında 4 bin 7 öğrenci yerleşti. Bu kapsamda üniversitemiz fakültelerindeki 37 bölüm için açılan kontenjanlara 1922 öğrenci yerleşirken, meslek yüksekokullarındaki 42 ön lisans programı için açılan kontenjanlara 2 bin 85 öğrenci yerleşerek yüzde 99,5'lik doluluk oranı elde edildi. Öğrenci memnuniyet düzeylerinin ölçüldüğü Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2022 Raporuna göre, Karadeniz Bölgesinde 1'inci, devlet üniversiteleri arasında 18'inci sıraya yerleşen üniversitemiz, YKS yerleştirme sonuçlarına göre de en çok tercih edilen üniversiteler arasındaki yerini korumaya devam ediyor."

YORUMLAR
500
Samsun'da ağaca çarpan hafif ticari araçtaki 4 kişi yaralandı Samsun'da ağaca çarpan hafif ticari araçtaki 4 kişi yaralandı Ordu'da Fındık Üreticilerinin Sorunlarına Dikkat Çekildi: 'İktidar ve Fındık Tekelleri Her Yıl Aynı Oyunu Oynuyor' Ordu'da Fındık Üreticilerinin Sorunlarına Dikkat Çekildi: 'İktidar ve Fındık Tekelleri Her Yıl Aynı Oyunu Oynuyor' Ordu'da sahte dernek adına yardım toplayan 6 kişi yakalandı Ordu'da sahte dernek adına yardım toplayan 6 kişi yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ordu Üniversitesinde kontenjanların yüzde 99,5'i doldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement