Son Dakika Haberleri: Organ Bağışı Haftası

Organ Bağışı Haftası

6 ay önce

Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Derneği üyeleri, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Organ Bağışı Haftası, System.String[]
Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Derneği üyeleri, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.


Konyaaltı ilçesindeki bir restoranda gerçekleştirilen etkinliğe, dernek üyelerinin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrah Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Türkiye'de ilk yüz, çift kol ve rahim naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve Türkiye'nin 4. yüz nakli yapılan Turan Çolak katıldı.


Dernek başkanı Mehmet Şahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Organ Bağışı Haftası'nda birbirinden güzel beş etkinlik düzenlediklerini belirterek, bunların yorgunluğunu atmak için kahvaltı etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Amaçlarının moral kazanarak güzel bir gün geçirmek olduğunu dile getiren Şahan, "Organ bağışı konusunda tüm insanlarımızın daha duyarlı olmasını diliyorum. Türkiye'de 80 bin civarında böbrek hastası var, bunların 26 bini organ bekliyor. İnsanlara bir can olmak çok güzel." diye konuştu.
Haber Yayın Tarihi : 11.11.2018 12:55 Kaynak: AAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Kemal Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın Kimliği Ortaya Çıktı!