Son Dakika Haberleri: Organik Besleniyorlar

Organik Besleniyorlar

8 gün önce

Sevimli oldukları kadar yaramazlıklarıyla da tanınan lemurlar, tüm enerjilerini İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda yetişen organik meyvelerden alıyor.

Organik Besleniyorlar, System.String[]

Yaşam alanının hemen yanında oluşturulan bahçede bakıcıların büyük bir titizlikle dalından kopardığı meyveler, lemurların en sevdiği yiyeceklerin başında geliyor.

İri, parlak gözleri, tuhaf çığlıkları ve sempatik tavırlarıyla İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerinden büyük ilgi gören lemurlar, artık kendi yaşam alanlarının yanındaki bahçede yetişen meyvelerle "organik" besleniyor. Dünyada "nesli tükenen hayvanlar" listesinde yer almasına rağmen İzmir'deki aileleri istikrarlı bir şekilde büyüyen lemurların beslemesinin karşılandığı bahçede, onların en sevdikleri meyvelerden incir, elma, armut, kayısı, şeftali ve mandalina yetiştiriliyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndaki bakıcılar, lemurların en sevdiği yiyeceklerin başında gelen organik meyveleri dalından elleriyle koparıp yine elleriyle besliyor. Sevimli hayvanların m&ou ml;nüsü, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte, özel olarak hazırlanan serinletilmiş meyve ve sebzelerle daha da zenginleşiyor.
Beşiktaş'ta Arap Turist 4. Kattan Beton Zemine Çakıldı Bedelli Askerlikte 28 Günün Maliyeti 1 Milyar Lira

Alpay Özalan: 2002'de Ülkenin Başında Recep Tayyip Erdoğan Olsa Biz Dünya Kupasında Final Oynardık Çeşme'de Balıkçı Teknesi Alabora Oldu: 2 Ölü, 3 Yaralı!