Organik Tarımda Yeni Pazar Arayışları - Son Dakika

Organik Tarımda Yeni Pazar Arayışları

19.02.2012 15:05
Organik Tarımda Yeni Pazar Arayışları, System.String[]

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, organik tarım üretimi yapılan Seferihisar'ın Orhanlı köyü sakinleri ile Rus ve ABD'li alıcıları buluşturduğu bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, organik tarım üretimi yapılan Seferihisar'ın Orhanlı köyü sakinleri ile Rus ve ABD'li alıcıları buluşturduğu bildirildi.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yakın zamanda Amerikalı partneri Joe Elliot ile hayata geçirecekleri organik gıda teminiyle ilgili internet portalı için alım yapmaya hazırlanan Rus iş adamı Bogdan Gogulan, İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Orhanlılı üreticilerle bir araya geldi.

Gogulan, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin organik tarım çalışması yaptığı bölgelerdeki üreticilerden ürün alarak, bunları pazarlamayı çok istediklerini ifade etti.

Orhanlı'da organik tarım üreticiliği yapan köylüler ise ellerindeki ürünü çoğunlukla Bostanlı'daki "Ekolojik Pazar"da sattıklarını belirterek, alım anlaşması imzalanması halinde dikim mevsiminde yabancı alıcılar için ekstradan dikim yapabileceklerini kaydetti.

Tahtalı Havzası'nda Efemçukuru, Yeniköy, Yeni Bulgurca ve Değirmendere'de, İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle 131 çiftçinin organik tarıma geçtiği, Buca köylerindeki üreticiler ve yarımada bölgesiyle birlikte bu sayının 460'a yükseldiği bildirildi.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Organik Tarımda Yeni Pazar Arayışları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de