Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor - Son Dakika

Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor

01.12.2020 09:41

Koronavirüsten korunmak isteyen vatandaşlar organik turşuculara akın etti. Üreticiler son zamanlarda turşu satışlarının her geçen gün arttığını belirtti.

Koronavirüs mücadelede bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen turşuya vatandaşların talepleri arttı. Silivri Köy Pazarı'nda satılan organik turşulara da talepler her geçen gün artmaya başladı.

"YOK SATIYORUZ"

Gelen talepleri karşılamakta zorlandıklarını belirten köy pazarı esnaflarından Serkan Çalışkan "Burada bahçemizde yetişen ürünleri satıyoruz. Son zamanlarda turşularımıza ciddi bir talep var. Talebin en büyük sebeplerinden biri tamamen doğal olması ve doğal sirke ile yapılması. Hem antioksidan hem prebiyotik turşular, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve boğaz enfeksiyonların da ciddi faydaları var. Elma sirkelerimize de ciddi talep var. Daha önceleri satışı yavaştı ancak son zamanlarda koronavirüse iyi geldiğinin söylenmesi üzerine turşularımız şu anda yok satıyoruz gibi. Talep alıyoruz ve evlerine gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle organik turşular yok satıyor

"KORUYUCU MADDEYİ TAVSİYE ETMİYORUZ"

Köy pazarı esnaflarından Ayten Coşkun ise, "Burada hem üretip hem satıyorum. Turşu satışlarımız iki katına çıktı. Atkısız doğal organik olan turşulardan bahsediyoruz, koruyucu madde kullanılan turşuları asla tavsiye etmiyoruz. Hiç bir etkisi olmuyor çünkü, ben kimya mühendisiyim, bu işi bilerek yapıyorum. Özellikle pancar turşusu ve acur turşusunun beyaz lahana turşusunun gargara yapıldığı zaman o boğazdaki solunum yolundaki ve yemek borusundaki zararlı mikropları kırdığı söyleniyor" dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle organik turşular yok satıyor

"GÜZEL BİR DÖNEM YAŞIYORUZ"

Pandemi döneminden beri turşu satışlarının daha da fazla arttığını belirten Filiz Efe, "Hem üretim açısından hem de satışımız açısından bayağı güzel bir dönem yaşıyoruz. Tamamen doğal olarak üretiyoruz. Sirkesini bile kendi yaptığımız sirkeden kullanıyoruz. Kaya tuzu kullanıyorum" diye konuştu.

Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor
Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor
Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Koronavirüs sonrası satışlar patladı! Organik turşular yok satıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Golleriyle Lille'i taşıyan Burak'a büyük onur! Aldığı ödül sonrası Fransızca mesaj verdi Yunanistan batı karasularındaki egemenlik sahasını genişletti, Türkiye'den jet tepki geldi Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi 220 gün sonra sahalara dönen Muslera'ya Arda Turan'dan büyük jest Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Bir çocuk babası adam, evinde soğuktan donarak öldü 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı