Son Dakika Haberleri: Organizasyona İlgi Bir Hayli Fazla Oldu…

Organizasyona İlgi Bir Hayli Fazla Oldu…

2 yıl önce

Deaflympics organizasyonu olan Samsun 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları muhteşem bir kapanış töreniyle sona ererken, Rusya 85'i altın toplam 199 madalya ile birinciliği elde ederken, Türkiye 17'si altın ile toplam 46 madalya ile dördüncü oldu.

Organizasyona İlgi Bir Hayli Fazla Oldu…, System.String[]

Interpress'in basında çıkan haberlerden derlediği bilgilere göre 18 Temmuz'da Samsun'un yeni 19 Mayıs Stadyumu'nda görkemli bir açılış töreniyle başlayan Samsun 2017 Deaflympics 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları, 30 Temmuz Pazar akşamı yapılan görkemli kapanış töreniyle sona erdi.

7 BİNDEN FAZLA HABERLE GÜNDEME GELDİ…

Tarihin en kalabalık İşitme Engelliler Olimpiyatı olarak da tarihe geçen organizasyonun üstesinden başarıyla gelen Türkiye kazandığı 46 madalyanın yanı sıra yapmış olduğu ev sahipliği ile de otoritelerden tam not almayı başardı. Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na (Deaflympics) katılan sporcular 21 farklı branşta düzenlenen müsabakalarda mücadele etti. 18-30 Temmuz tarihleri arasında 12 gün boyunca süren organizasyon kapsamında, müsabakalar Samsun'un Çarşamba, Bafra gibi çevre ilçelerinde yer alan toplam 28 tesiste gerçekleşti. Türkiye'nin gerçekleştirdiği en büyük spor organizasyonu olma özelliği taşıyan 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'na medyanın da ilgisi büyük olurken, organizasyonun başladığı 18 Temmuz'dan bugüne Deaflympics Samsun 2017 ile ilgili medyada 7 bin 83 haber çıktığı tespit edildi.

Haber Yayın Tarihi : 31.07.2017 10:45 Kaynak: BültenlerİBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Şarkıcı Tuğba Ekinci, Recep Tayyip Erdoğan'a Destek Olmayanlara Sitem Etti İmamoğlu ile Mutfak Çalışanları Arasında İlginç Diyalog: Birine Musakka Birine Antrikot Olmaz