Son Dakika Haberleri: Organları 5 Kişiye Umut Oldu

Organları 5 Kişiye Umut Oldu

5 gün önce

SAMSUN'da tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in (59) organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Organları 5 Kişiye Umut Oldu, System.String[]
SAMSUN'da tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in (59) organları, ailesi tarafından bağışlandı. Yılmazel'in organları Samsun ve Erzurum'daki 5 hastaya umut olacak.

Dün gece beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine hastanede görevli organ nakli koordinatörü aileyle görüştü. Aile, örnek bir davranışla Yılmazel'in organlarını bağışlamaya karar verdi. Ardından Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ve Ulusal Koordinasyon Merkezi'nin harekete geçmesiyle organların nakil yapılacağı, dokuların uyum sağladığı hastalar belirlendi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi öğretim üyesi Dr. Kağan Karabulut ve ekibince yapılan ameliyatla alınan iki böbrek, iki kornea Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde hastalara nakledileceği belirtilirken, karaciğer ise nakil için ambulansla Erzurum'a gönderildi.

'AİLENİN KARARI HERKESE ÖRNEK OLSUN'

Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, bağış yapan ailenin iyilik örneği olması temennisinde bulundu. Kazak, "Merhuma Allahtan rahmet diliyorum. Ayrıca aileye zor bir anda metanetini yitirmeden organ bağışı kararı vererek organ bağışı bekleyen hastalara umut oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum. Türkiye'de 30 bine yakın hasta organ nakli için sıra bekliyor. Organ bağışıyla bu hastalarımızın hayatlarını kurtarma imkanı var. Ailenin bu kararının herkese bir iyilik örneği olmasını temenni ediyorum" dedi.

- Samsun
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 01:43 Kaynak: DHAİşte Benim Stilim'in Olaylı Yarışmacısı Ayşegül Doğan'ın Değişimi Hayrete Düşürdü Cesedi Otopsiye Götürecek Para Bulamayınca Örtüye Sarıp Araba Üzerinde Taşıdılar Çarpışma Dizisinin Yeni Bölümünün Ön İzlemesi Yayınlandı! Müge Anlı ile Tatlı Sert Programındaki Minik Ecrin Olayı İzleyicilerin Kanını Dondurdu!