Organları ile 4 Kişiye Hayat Veren Öğretmenin Cenazesinde Gözyaşı Seli - Son Dakika

Organları ile 4 Kişiye Hayat Veren Öğretmenin Cenazesinde Gözyaşı Seli

10.01.2012 12:52
Organları ile 4 Kişiye Hayat Veren Öğretmenin Cenazesinde Gözyaşı Seli

Çanakkale'nin Çan ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybettikten sonra organları bağışlanan 42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül için okulunda düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül, beyin kanaması teşhisi ile 3 gün önce Çan'dan Çanakkale Devlet Hastanesi'ne getirilmiş ve burada yapılan bütün müdahalelere rağmen önceki beyin ölümü gerçekleşmişti.

Çanakkale'nin Çan ilçesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybettikten sonra organları bağışlanan 42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül için okulunda düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

42 yaşındaki İngilizce öğretmeni Yasemin Gül, beyin kanaması teşhisi ile 3 gün önce Çan'dan Çanakkale Devlet Hastanesi'ne getirilmiş ve burada yapılan bütün müdahalelere rağmen önceki beyin ölümü gerçekleşmişti. Bunun üzerine aile ile görüşen Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi'nde görev yapan Yasemin Gül'ün (42) organlarının bağışlanıp bağışlanmayacağını sormuştu. Aile de buna olumlu bakarak öğretmenin organlarını bağışlama kararı almıştı. Dün öğle

saatlerinde Bursa ve Ankara'dan gelen ekipler 2 böbrek ve 1 karaciğeri Bursa'ya, kalbi de Ankara'da götürerek organ bekleyen hastalara nakletmişti.

CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

42 yaşında hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni Yasemin Gül'ün cenazesi, sabah saatlerinde yıllarca öğretmenlik yaptığı Çan Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi'ne getirildi. Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Okul Müdürü Cafer Uslu, eski okul müdürlerinden Ahmet Meydan ve öğrenci Büşra Tepe, genç yaşta hayatını kaybeden İngilizce öğretmeni Yasemin Gül'ün ölümünden duyduklarını üzüntüyü dile getirdi. Konuşmalar sırasında öğrenciler ve öğretmenler gözyaşlarına hakim olamadı.

Demirci Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra, Yasemin Gül'ün cenazesi şehir kabristanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

DAHA ÖNCE ORGANLARININ BAĞIŞLANMASINI İSTEMİŞ

Öte yandan Erdal Gül ise eşinin daha önce kendisine bir şey olması halinde organlarının bağışlanmasını vasiyet ettiğini belirterek, "Bana bunu birkaç kez söylemişti. Bu olayın ardından da onun isteğini yerine getirerek organlarını bağışlama kararı aldım. Şu an ne diyeceğimi bilemiyorum. Bundan sonra eşimin bana emaneti olan 20 aylık oğlum Tahsin Mert'i büyüteceğim" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA
İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı gözaltında İYİ Partili Gökçeada Belediye Başkanı gözaltında Çanakkale balı Avrupa yolcusu Çanakkale balı Avrupa yolcusu Hakkında 11 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli Gelibolu'da yakalandı Hakkında 11 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheli Gelibolu'da yakalandı

Son Dakika Güncel Organları ile 4 Kişiye Hayat Veren Öğretmenin Cenazesinde Gözyaşı Seli - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement