Orhan Pamuk: On Yıl Önce Beni Öldürmek İsteyenler Vardı - Son Dakika

Orhan Pamuk: On Yıl Önce Beni Öldürmek İsteyenler Vardı

19.02.2016 15:30
Orhan Pamuk: On Yıl Önce Beni Öldürmek İsteyenler Vardı, System.String[]

Ünlü yazar Orhan Pamuk, Alman gazetesine konuştu. 10 yıl önce kendisinden nefret edenler olduğunu hatırlatarak "On yıl önce beni öldürmek isteyenler oldu" dedi.

Nobel Ödülü sahibi ünlü yazar Orhan Pamuk, on yıl önce kendisinden nefret edenler olduğunu hatırlatarak, "On yıl önce beni öldürmek isteyenler oldu" dedi.

"10 YIL ÖNCE BENİ ÖLDÜRMEK İSTEYENLER VARDI"

Son romanı "Kafamda Bir Tuhaflık" adlı romanı üzerine Alman Süddeutsche Zeitung gazetesiyle söyleşi yapan Orhan Pamuk, romandaki karakterin aksine kendisinin politik konularda eleştiri yaptığını hatırlatan muhabirin "Size yönelik baskıların son yıllarda azaldığını söylediniz. Bunu neye bağlıyorsunuz?" sorusuna şu yanıt verdi.

Pamuk, "On yıl önce beni öldürmek isteyenler vardı, bana yönelik baskıların azalmasından memnunum. Ayrıca ben politik yorumcu değilim. Türkiye'de hapse atılan ya da işten atılan kişiler hergün politika üzerine yazı yazan kişiler. Sanırım beni kamuoyunda tanınıyor olmam koruyor. Bu sayede başkalarının söylemeye cesaret edemediği şeyleri söyleyebiliyorum." dedi

"ARTIK FEMİNİST ROMANLAR YAZACAĞIM"

Orhan Pamuk, "Son romanınızın bugüne kadar yazdığınız en feminist roman olduğunu söylediniz" ifadesi üzerine,"Bundan sonra yazacağım kitaplarda daha feminist olmayı istiyorum" dedi. Pamuk,"Ancak temel karakteri feminist olan bir kitap yazmadınız" ifadesi üzerine,"Bu doğru. Bazen bunun üzerine fanteziler kuruyorum. Ama, isterseniz bugüne kadar yapmadıklarım üzerine değil de yaptıklarım hakkında konuşalım. Söz veriyorum, bir gün aklınızdaki kitabı yazacağım" yanıtını verdi.

Orhan Pamuk: On Yıl Önce Beni Öldürmek İsteyenler Vardı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Orhan Pamuk: On Yıl Önce Beni Öldürmek İsteyenler Vardı - Son Dakika


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı Manchester United, Premier Lig'de 13 maç sonra kaybetti Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı BBC canlı yayınında cinsel fantezi oyuncağı skandalı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı