Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı - Son Dakika

Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı

15.11.2017 08:53

Orhan Veli Kanık Beykoz'da anıldıİSTANBUL,(DHA)- BEYKOZ Belediyesi ünlü şair Orhan Veli Kanık'ı gerçekleştirdiği 'Çay Simit Orhan Veli' söyleşisi ile andı.

Orhan Veli Kanık Beykoz'da anıldı

İSTANBUL,(DHA)- BEYKOZ Belediyesi ünlü şair Orhan Veli Kanık'ı gerçekleştirdiği 'Çay Simit Orhan Veli' söyleşisi ile andı.

Ünlü şair Orhan Veli Kanık, aramızdan ayrılışının 67'nci yılında, doğduğu Beykoz Yalıköy'deki evinin önünde anıldı. Oyuncu, şair ve televizyon sunucusu Ceyhun Yılmaz'ın eşliğinde gerçekleşen söyleşide Orhan Veli'nin en sevilen şiirleri okundu. Orhan Veli'nin sıkıntılarla geçen ömrünün ve şiir tutkusunun anlatıldığı programa katılan vatandaşlar da sahneye çıkarak Orhan Veli şiirleri okudu.

Şairin çok sevdiği çay ve simitlerin dağıtıldığı söyleşi şiirseverlerin beğenisini topladı. Söyleşinin sunuculuğunu üstlenen Ceyhun Yılmaz,?Orhan Veli Kanık şuan da bulunduğumuz İshakağa yokuşundaki 9 numaralı evde 13 Nisan 1914'te dünyaya gelmiştir. 36 yıllık ömrüne iki dünya savaşı sığdırmış Orhan Veli'yi, Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla çevre esnaf halkı ve öğrencilerle andık, çok da mutlu olduk? ifadelerini kullandı.

Beykozlu Dostlar Derneği Başkanı Serpil Kıral ise,?Eski Yalıköylüyüm. Her sene anma için buraya geliyoruz. Orhan Veli ile aynı mahallede olmak bizim için çok büyük bir şey? dedi.

(FOTOĞRAFLI)

(Tür: İstanbul)

Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı
Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı
Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı
Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Orhan Veli Kanık Beykoz'da Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Yılmaz Vural'ın doktorundan açıklama: Durumu ciddiyetini koruyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genelev kraliçesi Manukyan'ın mirası davasında, çocuğunun olmadığını gösteren belge mahkemeye verildi Genç kadının hazin sonu! Düğününden 4 gün sonra koronadan öldü Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı