Orköy'den Saanen Keçisine Destek - Son Dakika

Orköy'den Saanen Keçisine Destek

07.09.2012 15:46
Orköy'den Saanen Keçisine Destek, System.String[]

Orman Genel Müdürlüğü, saanen keçi yetiştiriciliğine destek verecek.

Orman Genel Müdürlüğü, saanen keçi yetiştiriciliğine destek verecek.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) Müdürlüğü, karakeçiyi azaltıp beyaz keçi yetiştirenlere destek vermek için Eskişehir'de keçi üreticileriyle bir toplantı yaptı.

ORKÖY Daire Başkanı Mahmut Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, keçi sütünün ve peynirinin önümüzdeki yıllarda aranan bir ürün olacağına belirterek, ORKÖY'ün keçi yetiştirmek isteyenlere saanen ırkı beyaz keçi kredisi vereceğini kaydetti.

Üreticinin 20 dişi keçi 2 teke alacağını ifade eden Aydın, daha çok mevcut keçisini saanen ırkı ile melezleştirmek isteyenlere destek vereceklerini ve ilk etapta verdikleri kredilerle alınan saanen tekeleri sürülere salınacaklarını bildirdi.

Aydın, ORKÖY Dairesi Başkanlığı'nın Eskişehir'in yanı sıra Konya, Bolu, Balıkesir'de de pilot uygulamalar yapacağını, sütü dondurma ve bebek maması üreticileri tarafından tercih edilen keçinin orman köyleri ve ormanlar için bir kurtuluş olacağını anlattı.

Toplantıya ORKÖY Daire Başkanlığı şube müdürleri Nurşen Gencer, Dursun Kepenek, Eskişehir Orman Bölge Müdürü ORKÖY Şube Müdürü Ruşen Demircioğlu ve şube mühendisi Musa Uysal katıldı.

Muhabir: Deniz Açık

Yayıncı: Mürsel Çetin - ESKİŞEHİR

Orköy'den Saanen Keçisine Destek

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Orköy'den Saanen Keçisine Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği için kilitli tutmak zorunda kalan aile, senelerdir aynı kabusu yaşıyor