Orman İşletme Müdürü Yanık'a Ziyaret - Son Dakika

Orman İşletme Müdürü Yanık'a Ziyaret

27.11.2012 11:20
Orman İşletme Müdürü Yanık'a Ziyaret, System.String[]

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık'ı ziyaret etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık'ı ziyaret etti.

İşletme Müdürü Yanık, ziyarette yaptığı konuşmada, ilin yüzde 61'inin ormanlarla kaplı olduğunu belirterek, koordinasyon kurulu toplantılarında yatırım programı üzerinden değerlendirmeler yapılması nedeniyle kurumlarının gerçek çalışma potansiyelinin ortaya çıkmadığını söyledi.

Yanık, 1 milyon lira yatırımı görünen kurumlarının, yıllık 25 milyon lira işlem hacmine sahip olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Biz üretiyoruz, satıyoruz, köylüye para kazandırıyor, katma değer katıyoruz. Yatırım programlarında ise sadece orman içinde yaptığımız yol, depo binaları, hizmet binaları gibi yatırım hizmetleri görünüyor. Yine bölgeye bağlı ve yoğun bir ormanlık alana sahip Ulus Orman İşletme Müdürlüğü'nün yıllık yaklaşık 3,5, bizim 5 milyon lira karımız oluyor. Bu da ekonomik anlamda ilimize ve orman köylümüze dönüyor"

Kartal'da Bartın ve Ulus Orman İşletmelerinin bölgeye önemli bir ekonomik değer kattığını vurgulayarak, orman ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda kereste sektörünün gelişmesi gerektiğini kaydetti.

Ziyarete, bazı il genel meclis üyeleri de katıldı.

Muhabir: Selim Bostancı

Yayıncı: Sinan Özmüş - BARTIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Orman İşletme Müdürü Yanık'a Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?