Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Duran, 2012 Yılı Hedeflerini Açıkladı - Son Dakika

Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Duran, 2012 Yılı Hedeflerini Açıkladı

12.01.2012 12:20
Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Duran, 2012 Yılı Hedeflerini Açıkladı, System.String[]

Orman ve Su İşleri 8.Bölge Müdürü Ahmet Duran, 2012 yılı hedeflerini açıkladı.

Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Ahmet Duran, 2012 yılı hedeflerini açıkladı.

Duran, Bölge Müdürlüğündeki toplantıda yaptığı konuşmada, görev alanının Konya, Karaman, Aksaray ve Nevşehir illerini kapsadığını söyledi.

Milli parklar, tabiat parkları, av ve yaban hayatı alanlarının tespiti, yönetimi, korunması, geliştirilmesi gibi bir çok amaçlarının olduğunu dile getiren Duran, 2011 yılı gerçekleşmiş planlarını söyle sıraladı:

"Gelişim ve yapım faaliyetlerine toplam 184 bin 600 lira harcandı, av turizm faaliyetlerinden toplam 205 bin lira gelir elde edilmiştir. Avcı kulüp ve dernek üyesi olmayan avcılara eğitim sonucunda avcılık belgesi verilmiştir ve avcının ihtiyacına cevap verecek genel avlak alanlar tesis edilmiştir. Yaban koyunları tespit çalışmaları yapılmış, ayrıca nesli tükenme tehlikesinde olan canlılar üretilerek doğal yaşam alanlarına yerleştirilmeleri ve yeni hayvan barınakları tesis edilmiştir."

2012 yılı hedeflerini de açıklayan Duran, şunları kaydetti:

" Beyşehir'e göl rehabilitasyon ve turizm ana planı yapılması ve gölü tehdit eden unsurlarla alakalı proje çalışmaları, Akgöl sulak alanına kuş gözlem kulesi yapılması, tabiat parklarının yapılması, Anadolu yaban koyunu gelişim planı kapsamında, tanıtım merkezi ve eko-turizm faaliyetlerine konu edilerek, koruma kullanma değeri üretilecek. Yeni avlak alanlarının oluşturulması ve yeni yönetim planlarının oluşturulması da hedeflenmektedir."

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Duran, 2012 Yılı Hedeflerini Açıkladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış