Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması - Son Dakika

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

05.01.2012 20:20
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nemrut dahil Adıyaman'daki bütün tarihi ve tabiat parklarının yeniden imarının yapılacağını, Adıyaman'ın turizm potansiyelinin artırılması için gayret göstereceklerini bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Nemrut dahil Adıyaman'daki bütün tarihi ve tabiat parklarının yeniden imarının yapılacağını, Adıyaman'ın turizm potansiyelinin artırılması için gayret göstereceklerini bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, son günlerde bazı basın yayın organlarında Nemrut Dağı Milli Parkı ile alakalı bazı haberler yer yer aldığı belirtildi.

Gerçeği yansıtmayan ve yanlış algılamalara sebep olabilecek söz konusu haberler üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun konuyla ilgili açıklamalarda bulunduğu ifade edilen açıklamada, Adıyaman'da yer alan Nemrut Dağı Milli Parkı'nın, 1988 yılında milli park ilan edildiği belirtildi.

Açıklamada, dünyanın ortak tarihi ve kültürel mirası olan Nemrut Dağı'nın, Adıyaman ve Türkiye turizmi için büyük önem arz ettiği vurgulandı.

Açıklamaya göre, Bakan Eroğlu, her fırsatta Adıyaman'ın fahri hemşehrisi olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak Adıyaman'ın her zaman yanında olduklarını ve ne hizmet gerekiyorsa derhal yapılması için talimat verdiklerini vurgulayan Eroğlu, şöyle dedi:

"Değerli Adıyamanlı hemşehrilerimin hizmetkarı olarak kendimi değerlendiriyorum. Bunun için Adıyaman ilimizin acil ihtiyaçlarını dikkate alarak içme suyu isale hattını süratle tamamladık. Yılda 31,5 milyon metreküp su temin ederek, şehrin 2020 yılına kadarki içme suyu problemini çözdük. Bunun yanında Adıyaman Gölbaşı Yarbaşı pompaj sulaması, Adıyaman Çamgazi sulaması ve Derivasyon tesisleri, Samsat Pompaj sulaması, Adıyaman Kahta Menzil Göleti ve sulaması, Adıyaman Hasancık Göleti ile 10 adet taşkın koruma tesisini tamamladık."

Eroğlu, yine Adıyaman için büyük önem arz eden projelerden Büyükçay, Koçali ve Gömikan barajları ile Çelikhan sulaması projelerinin hazırlanma işlerinin ihalesinin 2011'de gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bu yıl Çetintepe Barajı, Çelikhan İçmesuyu İsale Hattı, Çelikhan sulaması ile Menzil Göleti sulamasının ihalesinin yapılarak inşaatlarına başlanacağını dile getiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Ayrıca, Adıyaman'da 2003-2011 yılları arasında 52 bin hektar alanda ağaçlandırma çalışması yaparak, 28 milyon 664 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Şehrimizde bir kent ormanı ile iki orman içi dinlenme yeri tesis ettik. Nemrut dahil bütün Adıyaman ilinde bulunan tarihi ve tabiat parklarının yeniden imarı yapılarak Adıyaman ilimizin turizm potansiyelinin artırılması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada gayret edeceğiz. 2012 yılı, bakanlığımızın yatırımları açısından Adıyaman'da hamle yılı olacaktır."

- ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Kütahya Valisi Çelik: Vaka sayısında önemli oranda artış var Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar