Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mersin Çalışmaları - Son Dakika

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mersin Çalışmaları

09.12.2016 12:04
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mersin Çalışmaları, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Mersin'de yürüttüğü çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Mersin'de yürüttüğü çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Tarsus Pamukluk Barajı'nda çalışmalar hızla ilerlerken, Mersin'in en önemli yatırımlarından biri olan Pamukluk Barajıyla 184 bin dekar zirai arazi suya kavuşacak.

Şu anda yüzde 85'i tamamlanan ve 282 milyon metreküp su depolama hacmine sahip olacak Pamukluk Barajıyla 184 bin dekar zirai araziye su temin edilecek.

Ayrıca şehir merkezi başta olmak üzere Adanalıoğlu, Bahçeli, Dikilitaş, Karacailyas, Kazanlı, Yenitaşkent, Bağcılar, Huzurkent, Dorukkent, Arpaçsakarlar, Yalınayak, Çiftlikköy, Atalar, Bahşiş ve Yeşiltepe mahallelerine içme suyu verilecek.

Hem sulama hem de içmesuyu alanında fayda sağlanacak barajdan yılda 68 milyon kilovat saat enerji üretilecek. Pamukluk Barajı'nın tamamlanmasıyla 9 bin 776 kişiye ek istihdam oluşturulurken yılda 131 milyon lira gelir artışı sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mersin'in münbit topraklarını suya kavuşturmak için büyük bir gayret gösterdiklerini kaydetti.

Bakan Eroğlu, "Mersin'de 2003 yılından bu yana 5 baraj ve 6 gölet inşa ederek 140 milyon metreküp su depolama imkanı sağladık. 2019 yılına kadar da 19 baraj ve 18 gölet inşa ederek 3 milyar 145 milyon metreküp suyu depolayacağız. Böylece hem bölgedeki istihdamı artıracağız hem de Mersinli çiftçilerimizin bereketine bereket katacağız." ifadelerini kullandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mersin Çalışmaları

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Orman ve Su İşleri Bakanlığı Mersin Çalışmaları - Son Dakika


Son Dakika

16 yaşındaki gencin cansız bedeni ormanlık alanda ağaca asılı halde bulundu 14:56 16 yaşındaki gencin cansız bedeni ormanlık alanda ağaca asılı halde bulundu Genç kadının cinsel ilişki oyunu esnasında öldüğü iddia edildi 14:43 Genç kadının cinsel ilişki oyunu esnasında öldüğü iddia edildi Amazon'dan aşıya teşvik için kampanya! Çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendiriyor 14:36 Amazon'dan aşıya teşvik için kampanya! Çalışanlarını 100 bin dolar nakit para ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendiriyor
Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü 14:27 Rusya, Erdoğan'ın BM zirvesinde Kırım ile ilgili açıklamasından rahatsız: Bizi çok üzdü Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı 13:40 Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis'in Türkevi açılışına katılması Atina'da krize yol açtı Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu 13:04 Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu
New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı 12:34 New York'un göbeğinde sergileniyor! Göbeklitepe dikilitaşını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çektirdiği kareyi paylaştı Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin 12:07 Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin
Advertisement