Son Dakika Haberleri: Orman ve Su İşleri Bakanlığının Niğde Yatırımları

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Niğde Yatırımları

2 yıl önce

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Niğde'ye yaptırılacak olan tesislerin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımı ile yarın atılacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının Niğde Yatırımları, System.String[]
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Niğde'ye yaptırılacak olan tesislerin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımı ile yarın atılacak.

DSİ yatırımlarının temel atma töreni yarın Ömer Halisdemir Üniversitesi Konferans Salonunda, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nun katılımıyla yapılacak.

Temel atma töreninde, Çamardı Ören Barajı Sulaması, Bor Kemerhisar Gökbez Barajı ve Sulaması, Bor Halaç Barajı ve Sulaması, Ulukışla İmrahor Barajı ve Sulaması ile 8 taşkın koruma tesisi atılacak.

Törende ayrıca Aladağlar Milli Parkı çevre düzenleme çalışmaları ile ağaçlandırma ve ormancılık projesi kapsamında inşa edilecek bir tesisin temeli atılacak.

Bakan Eroğlu, kentte ayrıca orman köylüsü ailelere sağlanan gelir getirici desteklerin dağıtımını yapacak ve ıhlamur, ceviz ve iğde türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Niğde'de temeli atılacak tesisler ile 23 bin 220 dekar zirai arazi suya kavuşacak. 4 milyon 190 bin metreküp su biriktirilecek. 12 adet yerleşim yeri ve bin 140 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak. Ormancılık projeleri ile de Niğde'de ormanlık alanlar artırılarak, toprak muhafaza sağlanacak.

Program çerçevesinde Bakan Eroğlu'nun ayrıca 8 Kasım 2012, 22 Ağustos 2013 ve 3 Nisan 2016 tarihlerinde Niğdelilere verdiği 263 milyon lira tutarındaki 50 müjdeye ilave olarak 161 milyon lira yatırım bedeline sahip 19 müjde daha vereceği bildirildi.Rus Kadın, Yayılarak Oturan Erkeklerin Bacak Aralarına Çamaşır Suyu Döktü Son Dakika! Bursa'da Bir Binada Doğalgaz Kaynaklı Patlama Meydana Geldi! Yaralılar Var

Son Dakika! ABD Başkanı Trump: İdlib'deki Çözümden Dolayı Türkiye'ye Teşekkür Ediyorum