Orman yangınları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına değindi - Son Dakika

Orman yangınları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına değindi

24.06.2022 17:47

Marmaris'te çıkan yangın bölgesinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alevlerin başlamasına sebep olan kişiye verilecek ceza sorusu sonrası idam tartışmalarına da değindi. Erdoğan, "Caydırıcı bir ceza. Ucu nereye dayanıyor, idama mı? İdam olmalı. Sultan Fatih ne diyor? Ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynunu vururum diyor. Bu iş o kadar önemli. Adam affedersin içmiş şaribüleyli vennehar, bilmem neye kızdım, onun için burayı yaktım! Böyle saçmalık olur mu? Bu tartışılmalı." dedi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde günlerdir devam eden yangını çıkartan S.A., yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınmış ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf etmişti. Tutuklanan şahıs, savunmasında "Ailem bana arsa verecekti. Arsayı vermekten vazgeçti. Bu konuda kendileriyle tartıştım. Alkolün etkisiyle 2 bidona benzin koyarak ormana gittim. Etrafa benzin dökerek yangın çıkardım. Alevlerin içerisine girip kendimi yakarak öldürmek istedim. Buna cesaret edemedim. Yangın bir anda büyüdü. Daha sonra oradan şişeleri alarak ayrıldım ve ağaçların içine saklandım" ifadelerini kullandı.

YANGIN BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'te yangın merkezinde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi'nde inceleme yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının büyük oranda kontrol altına alındığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarına ilişkin uygulanan cezayla ilgili dikkat çeken çıkış: İdam tartışılmalı

FATİH SULTAN MEHMET'İN SÖZLERİYLE YANIT VERDİ

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'teki orman yangınını başlatan şahsa verilecek cezaya ilişkin bir soruya sert yanıt verdi. Erdoğan, "Sana sorsam sen hangi kanaattesin? Ben de aynı kanaatteyim. Caydırıcı bir ceza. Ucu nereye dayanıyor, idama mı? İdam olmalı. Sultan Fatih ne diyor? Ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynunu vururum diyor. Bu iş o kadar önemli" ifadelerini kullandı.

"BU TARTIŞILMALI"

Sözlerine devam eden Erdoğan, "Canım bütün ormanları yakıyoruz. Bütün haşerat, hayvanlar bu ormanlarla yanıyor. Adam affedersin içmiş şaribülleyli vennehar (gece gündüz şarap içen kimse) bilmem neye kızdım, onun için burayı yaktım! Ne demek, böyle saçmalık olur mu? Bu tartışılmalı, bunun üzerinde etraflıca durmalıyız" dedi.

YORUMLAR (4)
  • gökdeniz sarıal : Şuanki yargı ve hukuk sisteminde idam getirilmesi çok saçma. Getirilecekse de yargının hukukun , adaletin bağımsız olması ve bunların düzeltilmesi sonrada idam vs. hangi ceza caydırıcı ile getirilsin. Ama yargı sadece birililerine çalışırsa idam çok kişinin canını yakar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Malezya Kralı Sultan Abdullah Türkiye'yi ziyaret edecek Malezya Kralı Sultan Abdullah Türkiye'yi ziyaret edecek AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağız AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Her camimizi, ülkemizin ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Her camimizi, ülkemizin ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz'

Son Dakika Güncel Orman yangınları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına değindi - Son Dakika


Advertisement