Doğal gaz ile çalışacak ateşsiz mangallar orman yangınlarının önüne geçecek - Son Dakika

Doğal gaz ile çalışacak ateşsiz mangallar orman yangınlarının önüne geçecek

Türkiye'de son dönemde ormanlık alanlarda çıkan yangınlara önlem niteliği taşıyan ateşsiz mangallar Millet Bahçelerinde hizmete açılacak. Böylece Türk halkının oldukça tercih ettiği mangal etkinliğinde geleneksel mangallar tarih olacak. 150 ailenin doğal gazla mangal yapabileceği ateşsiz mangal Ümraniye Millet Bahçesi'nde hizmete girdi.

Orman yangınlarını önlemek amacıyla Türkiye'de ilk olduğu belirtilen ateşsiz mangallar öncelikle Ümraniye Millet Bahçesi'nde tanıtılarak kullanıma açıldı. Ateşsiz mangallar doğal gaz ile çalışacak.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da Millet Bahçesi'ne gelerek mangalları yerinde inceledi. Başkan Yıldırım, Millet Bahçesi'nin herkesin elinde mangalıyla gelip ateş yakmadığı bir yer haline geldiğini söyledi.

"AYNI ANDA 150 AİLE ET PİŞİREBİLİYOR"

Ateşsiz mangallarla birlikte orman yangınlarının önüne geçmek istediklerini belirten Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım konuşmasında şöyle bilgilere yer verdi: "Ümraniye Millet Bahçemiz'de bir ilki uyguladık. Sadece Ümraniye'de değil, Türkiye'de bir ilki yaptık. Ormanlarımız yanmasın, hijyen olsun istedik. Doğal gazlı taş üzerinde daha hijyenik temiz bir şekilde et, balık, köfte ve tavuk pişirilerek vatandaşlarımız güzelce piknik yapsınlar. Ormanlarımızın yanmaması çok önemli. Mangal kültürü bizim geleneksel kültürümüzde var. Bunu daha iyi nasıl geliştirebiliriz diye düşündüğümüzde bu sistemi getirdik. Vatandaşlarımız bu sistemden çok memnun. Herkes elinde bir mangalla gelip burada ateş yakmıyor. Böylelikle ormanlarımızı koruyoruz. Millet Bahçesi'nde giriş bedava. İnsanlarımız buraya gelip sıra varsa sıraya giriyorlar. Aynı anda yedi bölgede 150 aile aynı anda etini pişirebiliyor. Bu sebeple işleyişte bir sıkıntı olmuyor."

Doğal gaz ile çalışacak ateşsiz mangallar orman yangınlarının önüne geçecek

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 14:37 - Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Doğal gaz ile çalışacak ateşsiz mangallar orman yangınlarının önüne geçecek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (13)
  • BizdeYedik: hiçbirzaman gazın ateşinde pişen ete mangal eti denemez.Ayrıca önce ücretsiz olacak,sonra mangalı yasaklayıp ardından fahiş fiyatlara insanları mecbur etmeyeceğinizin garantisi var mı, kesinlikle yok Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

16 yıl sonra aynı kaderi yaşadılar! Torununun öldüğü yerde meydana gelen kazada can verdi Otelin 4'üncü katından düşerek ölen Gamze Uslu davasında nişanlı sanığa 25 yıl ceza verildi Galatasaray, Inter'li Joao Mario'yu transfer etmek istiyor WhatsApp'a "çoklu cihaz desteği" özelliği geliyor! Ekran görüntüleri de paylaşıldı Çukur'da büyük sürpriz! 1. bölümde ölen Kahraman Koçovalı diziye geri döndü Babaanne dizi izlemeye daldı, küvette unuttuğu torunu boğularak hayatını kaybetti Ölen penguenin midesinden N95 maske çıktı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor