Orta Amerikalı aileler sınırdan düzensiz göçmen geçişlerine karşı hava yoluyla Meksika'ya gönderiliyor - Son Dakika

Orta Amerikalı aileler sınırdan düzensiz göçmen geçişlerine karşı hava yoluyla Meksika'ya gönderiliyor

07.08.2021 13:14
Orta Amerikalı aileler sınırdan düzensiz göçmen geçişlerine karşı hava yoluyla Meksika'ya gönderiliyor

SAN ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, sınırdan düzensiz göçmen akışının önüne geçmek amacıyla Orta Amerikalı ve Meksikalı aileleri Meksika'ya göndermeye başladı.

SAN ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, sınırdan düzensiz göçmen akışının önüne geçmek amacıyla Orta Amerikalı ve Meksikalı aileleri Meksika'ya göndermeye başladı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, göçmenlerin sınıra sığınmalarını engelleyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hükmü çerçevesinde hava yoluyla Meksika'ya gönderilmeye başlandığını doğruladı.

ABD'li iki yetkili, yaptıkları açıklamada ilk uçuştaki göçmen sayısının, Kovid-19 oranlarının yükselmesi nedeniyle hedeflenen sayıdan az olduğunu belirtti.

Uçuşların devam etmesinin beklendiğini ifade eden yetkililer, uçakların 135 kişi kapasiteli olduğunu söyledi.

Panama ve Kolombiya göçmen akışını kısıtlama konusunda anlaştı

Panama ve Kolombiya'dan yetkililer, iki ülke arasındaki sınırda yer alan Darien Geçidi'nden geçen başta Kübalılar ve Haitililer olmak üzere artan göçmen akışını kısıtlama konusunda anlaşmaya vardı.

Her iki ülkenin dışişleri bakanları gelecek hafta göçmenler için hedef bir sayı açıklayacaklarını belirtti. Rakam, her iki ülkenin yetkilileri arasında pazartesi Kolombiya'da yapılacak bir toplantıda belirlenecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Orta Amerikalı aileler sınırdan düzensiz göçmen geçişlerine karşı hava yoluyla Meksika'ya gönderiliyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ümit Özat'tan olay yaratacak sözler! Daha önce Ali Koç'a kimse bu kadar sert yüklenmedi 23:33 Ümit Özat'tan olay yaratacak sözler! Daha önce Ali Koç'a kimse bu kadar sert yüklenmedi Ne çip krizi ne dolar kuru! İkinci el otomobil piyasasını 23:04 Ne çip krizi ne dolar kuru! İkinci el otomobil piyasasını "ayaklı galericiler" yükseltiyor Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Büyükelçisi'nin sınır dışı edildiği iddialarını yalanladı 22:31 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Büyükelçisi'nin sınır dışı edildiği iddialarını yalanladı
Göztepe maçında Hamsik'ten olay hareket! Hakemin kart tercihi gündeme oturdu 20:52 Göztepe maçında Hamsik'ten olay hareket! Hakemin kart tercihi gündeme oturdu Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş 19:37 Yemek yemediği için babasının döverek öldürdüğü Elif'le ilgili korkunç detay! Ölmesini beklemiş Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım 18:33 Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi 17:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi Kız arkadaşını 2 kişiyle cinsel ilişkiye girdiğini gören erkek arkadaş dehşet saçtı 17:17 Kız arkadaşını 2 kişiyle cinsel ilişkiye girdiğini gören erkek arkadaş dehşet saçtı
Advertisement