"Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı" Kovid-19 nedeniyle 2021'e ertelendi - Son Dakika

"Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı" Kovid-19 nedeniyle 2021'e ertelendi

23.10.2020 16:07

Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, sonbaharda Kırgızistan'da düzenlenmesi öngörülen "Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı"nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelendiğini bildirdi.

Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, sonbaharda Kırgızistan'da düzenlenmesi öngörülen "Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı"nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021'e ertelendiğini bildirdi.

Kamilov, Özbek basınına yaptığı açıklamada, Türkmenistan'ın, söz konusu toplantının gelecek sene Aşkabat'ta yapılması konusunda öneride bulunduğunu aktardı.

İstişare Konseyi Eş Başkanı olarak Türkmenistan'ın bu önerisini tam olarak desteklediklerini vurgulayan Kamilov, şunları kaydetti:

"Orta Asya İstişare Toplantısı'nın geniş ve anlamlı bir program temelinde düzenlenmesini umuyoruz. Türkmenistan'daki zirvenin ardından Kırgız dostlarımızın Bişkek'te istişare toplantısı düzenleme teklifine yine dönebiliriz. Kovid-19'la ilgili durum ve salgının ortadan kaldırılmasıyla ilgili tarihin belirsizliği, bu yıl sonuna kadar 3. İstişare Toplantısı yapma fırsatı olmayacağını açıkça ortaya koydu."

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in inisiyatifi üzerine Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Türkmenistan devlet başkanlarının katılımıyla Mart 2018'de Kazakistan'da birincisi, Kasım 2019'de Özbekistan'da ikincisi düzenlenen Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı'nın bu yıl Kırgızistan'da düzenlenmesi planlanmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Orta Asya Ülkeleri Devlet Başkanları 3. İstişare Toplantısı' Kovid-19 nedeniyle 2021'e ertelendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Lütfi Elvan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'na atanmasının ardından Meclis'te AK Parti'nin sandalye sayısı düştü İstifa eden Berat Albayrak'ın yerine Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan kimdir? Canlı yayında kaza yapan sürücüyü hastaneler kabul etmeyince hayatını kaybetti Android işletim sistemli eski telefonlar önümüzdeki yıldan itibaren internet sitelerini açamayacak Eşini silahla yaraladıktan sonra firar eden kişi, 4 ay sonra ölü bulundu Son Dakika! Azerbaycan, Rusya'ya ait askeri helikopteri yanlışlıkla düşürdü Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye, ABD'deki seçimlerde resmi sonuçlar açıklandıktan sonra kazananı tebrik edecektir Koronaya karşı sürpriz buluş! Bilim insanlarının geliştirdiği burun spreyinin virüsü yendiği tespit edildi