Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti - Son Dakika

Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti

18.02.2012 13:02
Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti, System.String[]

Orta Karadeniz'de kar yağışı etkili olurken, çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı.

Orta Karadeniz'de kar yağışı etkili olurken, çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı. Çorum kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimi aşarken, 437 köyle ulaşımın sağlanamadığı, Ordu'da ise 281 köy yolunun kardan kapandığı bildirildi.

Samsun'da kent merkezinde yağmur, yüksek kesimlerde de kar yağışı etkili oldu. İl Özel İdaresi'ne bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri sabahın ilk saatlerinden itibaren çalışmalara başladı. Karayolları ekipleri şehirlerarası yollarda tuzlama çalışması yaparken, Köylere Hizmet Götürme Birliği'de kapanan köy yollarını açmak için seferber oldu. Kapalı köy yolunun bulunmadığı Samsun'da trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Amasya ve Sinop'ta da yoğun kar yağışına rağmen kapalı köy yolu bulunmazken, Ordu'da yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini sürdürdü. Ordu'da 281 köy yolu yoğun kar yağışını nedeniyle ulaşıma kapandı.

Çorum'DA 437 KÖY YOLU KAPALI

Kar yağışının en çok etkilediği yer ise Çorum oldu. Kent merkezinde 10 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Çorum Valisi Nurullah Çakır, yaptığı açıklamada, kent merkezinde 10, kırsal kesimde ise yer yer 50 santim civarında kar kalınlığı olduğunu söyleyerek, "Devrilen araçlar nedeniyle bazı ilçe yollarında ulaşım geçici olarak kapandı. Dün gece Çorum-Ankara arasında da ulaşım güçlükle sağlanabildi. Ekiplerimiz hiç durmadan çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Çorum'da 437 köy yolu ulaşıma kapanırken, 21 köye de elektrik verilemedi. Merkeze bağlı Değirmendere köyünde hastalanan 10 aylık Mehmet Yalçın ile 20 yaşındaki Kadriye Aslan'a sağlık ekipleri ulaşarak Çorum Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

DHA(İS/AK) - Samsun

Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti
Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti
Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti
Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti
Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Orta Karadeniz'de Kar Köylerle Ulaşımı Kesti - Son Dakika


Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti