Ortaokul Öğretmeninden Şiir Kitabı - Son Dakika

Ortaokul Öğretmeninden Şiir Kitabı

18.10.2017 17:29
Ortaokul Öğretmeninden Şiir Kitabı, System.String[]

Malatya’nın Darende ilçesinde bir ortaokul öğretmeni 1994 yılından bu yana yazdığı şiirlerini kitap haline getirerek bastırdı.

Malatya'nın Darende ilçesinde bir ortaokul öğretmeni 1994 yılından bu yana yazdığı şiirlerini kitap haline getirerek bastırdı.

Darende ilçesinde bulunan Ilıca Ortaokulu'nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Murat Balcı, 23 yılda kaleme aldığı 94 şiirini "Çisil" adlı ilk kitabında bir araya getirerek, kitabını şiir severlerin ilgisine sundu Aslen Sivas Kangallı olan ve İzmir'de büyüyen öğretmen Balcı, geçtiğimiz yıllarda elim bir kaza sonucu kaybettiği ablasına ithaf ettiği kitabında, şiir yazmanın önemine dikkat çekerek, herkesin anlatacağı bir öyküsü olduğunu fakat herkesin şiir yazamayacağını belirtiyor.

Genç öğretmen kitabında okuyuculara ise, "Şiir, yürekte beslenir, büyür, büyür, çoğalır ve kelimelere dökülür. Bundan dolayı duygularımın kalpten toprağa bir yağmur tanesi olarak inceden inceden düşmesi benzetmesine binaen kitabımın ismini "Çisil" olarak belirledim. Bu kitapta aslında duygularımın öyküsünü yazmak, duygularımın resmini çizmek istedim. Değerli şiir dostları, umut ederim ki duygular deryasında birlikte boğuluruz" diye seslendi. - MALATYA

Ortaokul Öğretmeninden Şiir Kitabı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ortaokul Öğretmeninden Şiir Kitabı - Son Dakika


Son Dakika

2 hafta önce kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı Genç kızları tuzağa düşüren izdivacın damat adayı, son işinde kıskıvrak yakalandı Son dakika: Yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 olarak belirlendi! 2021'de vergi ve cezalar bu oranda artacak Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor 500 yıllık caminin duvarından Roma dönemine ait taşlar çıktı Üç yıl içerisinde hem eşini hem de kızını kaybeden babanın paylaşımı yürek dağladı