Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı - Son Dakika

Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı

09.05.2018 08:54
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı, System.String[]

Bursa’da ortaokullu öğrenciler kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Bursa'da ortaokullu öğrenciler kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Bursa'da Yıldırım ilçesinde bulunan Nuri Erbak Ortaokulu, Türk Kızılayı Bursa iş birliği ile kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenledi.

Nuri Erbak Ortaokulu'nda düzenlenen organizasyona okul velileri, öğretmenleri ve bölgede yaşayan vatandaşlar bağışçı olarak destek verdi.

Okul müdürü Engin Yazar, düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyasıyla ilgili olarak; kan ve kök hücrenin önemli ve her zaman güncel bir sağlık konusu olduğunu, insanlara umut olma ve hayat kurtarma bilincini aşılamayı amaçladıklarını belirtti. Yazar; " Nuri Erbak Ortaokulu Ailesi olarak, öğretmenlerimizle, velilerimizle, personelimizle birlikte vatandaşlarımızı bu sosyal görevi yerine getirmeye davet ettik. Camilerimizden duyuru yapıldı.

Kampanyamıza veli ve öğretmenlerimizin yanı sıra bölge esnafımızdan, çevredeki okullarımızdan, sivil toplum kuruluşlarından ve siyasi partilerden de destek geldi. Organizasyonun düzenli işleyişinde Okulumuz Rehber Öğretmeni Berna Zerenoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Hülya Yağız ve yönetim kurulu üyeleri de büyük destek ve katkı sundular. Bağışçılarımız başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Hülya Yağız da, öncelikli olarak anne ve babaların bağışçı olarak çocuklarına örnek olması gerektiğine dikkat çekerek "anne babasının kan verdiğini gören öğrencilerde, kan verme bilinciyle birlikte, yardımlaşma ve paylaşma duygusu da gelişecektir. Örnek olmaya devam etmeliyiz" dedi.

Nuri Erbak Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri de Nuri Erbak Ortaokulu'na gelerek ilk defa kan ve kök hücre bağışçısı oldular.

Yapılan tahliller neticesinde çeşitli sağlık sorunları nedeniyle kanı alınmayan çok sayıdaki gönüllünün bağışçı olamadığı için üzüldüğü görüldü. Bir günlük kampanyanın sonucunda, 73 kök hücre, 64 ünite kan bağışı alınırken, 30 red oldu.

Kan ve kök hücre verme işleminin ardından bağışçılara soda ve bisküvi ikramının yanı sıra Türk Kızılayı logolu kahve fincanı hediye edildi.

Kampanya bitiminde verimli bir çalışma yaptıklarını belirten Kök Hücre Kazanım Sorumlusu Ramazan Çiçek ve Kan Alma Sorumlusu Alime Toklu Ayaz da duydukları memnuniyeti dile getirdi. - BURSA

Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı
Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ortaokullu Öğrencilerden Kan ve Kök Hücre Bağışı - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı