Oscar Ödüllü Avustralyalı Oyuncu Geoffrey Rush Taciz İddialarını Reddetti: 'İşime Getirdiğim... - Son Dakika
BBC

Oscar Ödüllü Avustralyalı Oyuncu Geoffrey Rush Taciz İddialarını Reddetti: 'İşime Getirdiğim...

17.12.2018 13:21
Oscar Ödüllü Avustralyalı Oyuncu Geoffrey Rush Taciz İddialarını Reddetti: 'İşime Getirdiğim..., System.String[]

Avustralyalı oyuncu Geoffrey Rush bir oyunda başrolü paylaştığı oyuncu Yael Stone'un taciz iddialarını reddetti.

Avustralyalı oyuncu Geoffrey Rush bir oyunda başrolü paylaştığı oyuncu Yael Stone'un taciz iddialarını reddetti.

Orange is the New Black dizinin oyuncularından Stone, Oscar ödüllü Rush'un Sydney'de 2010-11 yıllarında oynadıkları bir oyunda kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Stone, Rush'ı önünde çıplak dans etmek, kendisini duş alırken izlemek ve cinsel içerikli mesajlar göndermekle suçluyor.

Bu yılın başında oyuncu Eryn Jean Norvill de Rush'un kendisine uygunsuz biçimde dokunduğunu açıklamıştı. Rush bu iddiaları da reddediyor.

Rush bugün yaptığı açıklamada Stone'ın suçlamalarını "yanlış ve bazı durumlarda bütünüyle bağlam dışında" şeklinde niteledi.

Rush, avukatı aracılığıyla yayınladığı mesajında "Yael bariz biçimde işime getirdiğim nükteli çoşkudan rahatsız oldu. Eğer onu üzdüysem içten ve derinden pişmanlık duyuyorum" dedi.

Stone, Avustralya televizyonu ABC ile New York Times'a yaptığı açıklamada The Diary of a Madman (Bir Delinin Günlüğü) isimli oyunun yapımı sırasında bir dizi olay yaşandığını açıkladı.

"Duşta ayna kullandı"

25 yaşındaki Avustralyalı oyuncu Yael, 59 yaşındaki Rush'ın mesajlarının "giderek daha cinsel bir içeriğe büründüğünü" de söyledi.

Yael ayrıca bir keresinde duş alırken Rush'un kendisini çıplak görebilmek için ayna kullandığını da belirtti.

Yael medyaya açıklamasında "Sanırım espri olarak yapılmıştı. Ama beni son derece rahatsız etti. Bunu o zaman şikayet etmeyi hiç düşünmedim. O çok büyük bir yıldızdı" dedi.

Rush Avustralya'da oyuncu Norvill'in iddialarıyla ilgili bir gazeteye karşı iftira davası açtı. Mahkeme henüz davayla ilgili bir karar varmadı.

Oscar Ödüllü Avustralyalı Oyuncu Geoffrey Rush Taciz İddialarını Reddetti: 'İşime Getirdiğim...

Son Dakika Dünya Oscar Ödüllü Avustralyalı Oyuncu Geoffrey Rush Taciz İddialarını Reddetti: 'İşime Getirdiğim... - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir