OSCAR TAHMİNLERİ - Son Dakika

OSCAR TAHMİNLERİ

25.02.2013 00:15
OSCAR TAHMİNLERİ, System.String[]

Oscara doğru adım adım

85.Oscar Ödüllerine saatler kala heyecan giderek tırmanıyor. Bu seneki Oscar yarışı diğer senelere göre daha çekişmeli ve belli başlı kategorilerdeki adayların hepsinde kestirilmesi en zor törenlerinden birine tanık olacak gibiyiz.

Haberler.com olarak törene saatler kala hem adayları tekrar hatırlamak hemde törenden önce aklınızda bir şablon oluşması için Oscar Ödülünü Kimler Kazanır ? adlı yazımızla belli başlı kategorilerdeki ödüller ile ilgili bir yazı hazırladık.

EN İYİ FİLM

KİM ALIR: Argo/ Silver Linings Playbook

NEDEN ALIR: 'Argo' Altın Küre Dahil şimdiye kadarki bütün ödülleri aldı. Akademi fazla Amerikan milliyetçiliğine yaslanan Zero Dark Thirty'ye ödül vermekten çekinsede 'Argo' ile igili tepki almadığı için favarisi olabilir.

'Silver Linings Playbook' Akedemi'nin en sevdiği tür olan Dram ile karışık romantik komedi olması.Yapım şirketinin filmin reklamında çok başarılı olması ve Annie Hall'dan sonra böyle beğeni kazanmış bir Romantik Komediyi ödüllendirmek istemesi.

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Life of Pi/'Pi'nin Yaşamı' Evrensel konuları şahane bir görsellikle şiir tadında sunduğu için.

EN İYİ YÖNETMEN:

KİM ALIR: Michael Haneke/David O. Russell

NEDEN ALIR: 'Michael Haneke' Usta yönetmenin 'Amor' filmi ile tekrar gündeme gelmesi ve ilerlemiş yaşından dolayı Akedemi bir saygı duruşu olarak verebilir. Ayrıca geçen sene The Artist ile ödül kazanan Fransız Yönetmen Michel Hazanavicius'tan sonra yine bir Amerikalı olmayan yönetmene ödülü verilerek halı hazırda Oscar Ödüllerini 'Fazla Amerikan' diye eleştirenleride bir nebze sakinleştirebilir.

'David O. Russell' 'The Fighter' ile Akedeminin beğenisini kazanan bu genç yönetmene mesleğinde ivme kazandığı için.

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Ang Lee

EN İYİ ERKEK OYUNCU:

KİM ALIR: Daniel Day - Lewis

NEDEN ALIR: 'Lincoln' filminde abartısız ve muazzam performasından dolayı

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Joaquin Phoenix 'The Master'a En İyi Film kategorisinde adaylık vermeyen Akedemi belki bu şekilde gönüllerini alır.

EN İYİ KADIN OYUNCU

KİM ALIR: Emmanuelle Riva

NEDEN ALIR: Diğer rakiplerinden açık ara performans olarak önde olduğu için.

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Jennifer Lawrence

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

KİM ALIR: Christoph Waltz Django Unchained

NEDEN ALIR: Şimdiye kadarki bütün ödülleri topladığı için ve diğer adaylarında hak vereceği bir performans sergilediği için.

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Robert De Niro büyük ustanın yıllar sonra ilk ciddi performansının ödüllendirilmesi herkes için heyecan verici olabiliri.

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

KİM ALIR: Anne Hathaway

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Sally Field

EN İYİ ORJİNAL SENARYO:

KİM ALIR: Quentin Tarantino Django Unchained

NEDEN ALIR: Tarantino'nun kaleminin çok güçlü olduğunu herkes kabul eder.Ve onun olduğu yerde diğerlerinin pek şansı yoktur.

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Zero Dark Thirty - Mark Boal

EN İYİ UYARLAMA SENARYO:

KİM ALIR: Beasts of the Southern Wild - Lucy Alibar & Benh Zeitlin

SÜRPRİZ YAPABİLİR: Lincoln - Tony Kushner

EN İYİ YABANCI FİLM: No (Şili)

KİM ALIR : 'Amour'

SÜRPRİZ YAPABİLİR:

OSCAR TAHMİNLERİ


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in partisinin yeni genel başkanı "Türk Armin" olarak bilinen Armin Laschet oldu Utanmazlar! Engelli gence eşek şakası yapıp bir de sosyal medyadan paylaştılar Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler Son Dakika! İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı bekleniyor, kar kalınlığı 20 - 40 cm arasında olacak Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü ile İBB Sözcüsü Ongun Twitter'da atıştı Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Hiç gitmediği Adıyaman'dan trafik cezası geldi, eşiyle arası bozuldu