"Osmancık Okuyor" Kampanyası Başladı - Son Dakika

"Osmancık Okuyor" Kampanyası Başladı

18.01.2012 14:51

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 2008 yılında başlatılan "Türkiye Okuyor" kampanyası kapsamında Çorum'un Osmancık ilçesinde okullarda kitap okuma kampanyası başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 2008 yılında başlatılan "Türkiye Okuyor" kampanyası kapsamında Çorum'un Osmancık ilçesinde okullarda kitap okuma kampanyası başlatıldı.

Türkiye'de birçok il ve ilçede uygulanan "Türkiye Okuyor" projesi Osmancık ilçesinde de uygulanmaya başlandı. Okulları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Üçok, öğrencilere ve öğretmenlere proje hakkında bilgi verdi. En çok kitap okuyana çeşitli hediyelerin verileceğini açıklayan Üçok, harçlıklarını biriktirerek kitap alabilmeleri için her öğrenciye kitap kumbarası verdi.

Proje kapsamında hem öğrencilerin hem de velilerin kitap okuması amaçlanarak okullarda ve evlerde kitap okuma saatleri düzenlendiğini belirten Üçok; "Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül himayesinde tüm ülkede uygulanan bir proje bu. Amacımız okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi. Okullarımızın kitaplıklarını zenginleştireceğiz ve öğrencilerimizin bakanlığın tavsiye ettiği 100 Temel Eseri hem ilköğretimde hem lisede okumalarını sağlayacağız. Projemizin en önemli parçası ise aileleri de bu

işin içerisine katmak. Bu nedenle evlerde de okuma saatleri çalışması yapıyoruz. Öğrencilere verdiğimiz kumbaranın da asıl amacı para biriktirmek değil kitap almaya teşvik etmek ve okuma alışkanlığını geliştirmek. Sürdürebilir bir okuma alışkanlığı istiyoruz ve bunu başarabileceğimizi umuyorum" dedi.

Üçok, başlattıkları kampanya çerçevesinde en fazla kitap okuyan öğrencilerin bisiklet, çeyrek altın ve MP4 çalar gibi çeşitli hediyelerle ödüllendirileceğini kaydetti.

Proje kapsamında her okulda günlük 15 dakika okuma saati uygulaması yapılacak. Yazarların katılımı ile okullarda imza günlerinin düzenleneceği kitap stantları ve sergiler açılacak. Öğrenciler kitap kumbaralarına biriktirdikleri harçlıkları ile stantlardan daha ucuz kitap alma fırsatı bulacak. - ÇORUM

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Osmancık Okuyor' Kampanyası Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak