Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'dan Kosova Üsküp Türkleri Derneğine Ziyaret - Son Dakika

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'dan Kosova Üsküp Türkleri Derneğine Ziyaret

05.01.2012 15:20
Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'dan Kosova Üsküp Türkleri Derneğine Ziyaret, System.String[]

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Burada Arnavut böreğiyle karşılanan Dündar, Kosova'nın Balkanların parlayan yıldızı olduğunu belirterek, bu ışıltının bir parçası olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bursa'da birçok ailenin Kosova ile bağlantısının bulunduğunu ifade eden Dündar, "Düzenlediğimiz sosyal ve kültürel çalışmalarla bu ilişkileri daha güçlendiriyor ve Kosova Devletine destek adına önemli adımlar atıyoruz" dedi.

Özellikle 1. Murad'ı anma etkinliklerinin iki taraf içinde büyük önem taşıdığına dikkati çeken Dündar, "Her yıl şehit padişahımız Hüdavendigar'ı Kosova ve Bursa'da anıyoruz. Böylece hem onun manevi şahsiyetini anıyor hem de Kosova ile ilişkilerimizin gelişmesine katkı sağlıyoruz" diye konuştu.

Başkan Dündar'a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Recep Gündüz, verilen destekten dolayı da memnuniyetlerini dile getirdi.

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'dan Kosova Üsküp Türkleri Derneğine Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Mesut Özil'i KAP'a bildirdi Yeni Malatyaspor, geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u farklı geçti Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Kontrolden çıkan tır petrol istasyonuna daldı! Şoförün manevrası faciayı önledi Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor