Osmangazi'de Caddeler Genişliyor - Son Dakika
Güncel

Osmangazi'de Caddeler Genişliyor

Osmangazi\'de Caddeler Genişliyor

Osmangazi Belediyesi, ilçenin kentsel dönüşümünü caddeleri genişleterek hızlandırıyor.

02.01.2012 15:43

Trafik yoğunluğunu azaltacak otopark ve çıkmaz sokakların açılması ile ilgili çalışmaların ardından bu kez yol genişletme çalışmalarına öncelik veren Osmangazi Belediyesi, ilk olarak Soğanlı Nilüfer Caddesi'nden işe başlıyor.

Osmangazi Belediyesi, trafik yoğunluğunun yaşandığı İzmir yolunu yakın çevre yoluna bağlayan Nilüfer Caddesi'ni genişletmek için çalışmaları hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı 30 metrelik yola yatay olarak projelendirilen Nilüfer Caddesi'nde kamulaştırma için düğmeye basıldı.

Yaklaşık 20 binanın kamulaştırma kapsamına alındığı Nilüfer Caddesi'nde mülk sahiplerine davet çıkarıldı. Mülk sahipleri ile yapılacak görüşmenin ardından kamulaştırması tamamlanan binaların yıkımına geçilecek.

Gaziakdemir Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, trafik yoğunluğuyla ilgili şikâyetleri dinledikten sonra Nilüfer Caddesi'nde yapılacak çalışma ile ilgili bilgi verdi. Osmangazi Belediyesi olarak kentin geleceğe sağlıklı ve yaşanabilir bir şekilde aktarılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Başkan Dündar, "Osmangazi'de kentsel dönüşümün önünü cadde ve sokakları genişleterek ve yeni yollar oluşturarak açıyoruz" dedi.

Nilüfer Caddesi'nde incelemelerde bulunan Başkan Dündar, Doktor Sadık Ahmet Caddesi ile Botanik Park arasındaki ulaşımı da sağlayan Nilüfer Caddesi'nin genişletilmesine yönelik çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı. Bölgedeki trafik sorununun plansız yapılaşmadan kaynaklandığını söyleyen Dündar, dar olması nedeniyle bölgenin ihtiyacına cevap veremeyen Nilüfer Caddesi'nin genişletilmesi için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Dündar, "Artan nüfus ve beraberinde gelen yoğun yapılaşma il merkezinde trafiği de olumsuz etkiliyor. Nilüfer Caddesi önemli bir bağlantı noktasında yer alıyor. Kamulaştırma çalışmalarının ardından yolu genişleterek trafik akışını rahatlatmayı ve bölgeye soluk aldırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. Dündar, Nilüfer Caddesi'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 30 metre genişliğindeki caddeye dikey bağlantılı olacağını da kaydetti.

Nilüfer Caddesi'nin yıl içerisinde tamamlanarak trafiğe açılması planlanıyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Osmangazi'de Caddeler Genişliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement