Osmangazi'de Caddeler Genişliyor - Son Dakika

Osmangazi'de Caddeler Genişliyor

02.01.2012 15:43
Osmangazi'de Caddeler Genişliyor

Osmangazi Belediyesi, ilçenin kentsel dönüşümünü caddeleri genişleterek hızlandırıyor.

Trafik yoğunluğunu azaltacak otopark ve çıkmaz sokakların açılması ile ilgili çalışmaların ardından bu kez yol genişletme çalışmalarına öncelik veren Osmangazi Belediyesi, ilk olarak Soğanlı Nilüfer Caddesi'nden işe başlıyor.

Osmangazi Belediyesi, trafik yoğunluğunun yaşandığı İzmir yolunu yakın çevre yoluna bağlayan Nilüfer Caddesi'ni genişletmek için çalışmaları hızlandırdı. Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı 30 metrelik yola yatay olarak projelendirilen Nilüfer Caddesi'nde kamulaştırma için düğmeye basıldı.

Yaklaşık 20 binanın kamulaştırma kapsamına alındığı Nilüfer Caddesi'nde mülk sahiplerine davet çıkarıldı. Mülk sahipleri ile yapılacak görüşmenin ardından kamulaştırması tamamlanan binaların yıkımına geçilecek.

Gaziakdemir Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, trafik yoğunluğuyla ilgili şikâyetleri dinledikten sonra Nilüfer Caddesi'nde yapılacak çalışma ile ilgili bilgi verdi. Osmangazi Belediyesi olarak kentin geleceğe sağlıklı ve yaşanabilir bir şekilde aktarılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Başkan Dündar, "Osmangazi'de kentsel dönüşümün önünü cadde ve sokakları genişleterek ve yeni yollar oluşturarak açıyoruz" dedi.

Nilüfer Caddesi'nde incelemelerde bulunan Başkan Dündar, Doktor Sadık Ahmet Caddesi ile Botanik Park arasındaki ulaşımı da sağlayan Nilüfer Caddesi'nin genişletilmesine yönelik çalışmalar hakkında teknik personelden bilgi aldı. Bölgedeki trafik sorununun plansız yapılaşmadan kaynaklandığını söyleyen Dündar, dar olması nedeniyle bölgenin ihtiyacına cevap veremeyen Nilüfer Caddesi'nin genişletilmesi için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Dündar, "Artan nüfus ve beraberinde gelen yoğun yapılaşma il merkezinde trafiği de olumsuz etkiliyor. Nilüfer Caddesi önemli bir bağlantı noktasında yer alıyor. Kamulaştırma çalışmalarının ardından yolu genişleterek trafik akışını rahatlatmayı ve bölgeye soluk aldırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. Dündar, Nilüfer Caddesi'nin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 30 metre genişliğindeki caddeye dikey bağlantılı olacağını da kaydetti.

Nilüfer Caddesi'nin yıl içerisinde tamamlanarak trafiğe açılması planlanıyor.

Osmangazi'de Caddeler Genişliyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Osmangazi'de Caddeler Genişliyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ozan Tufan'ın en renkli paylaşımı! Milli futbolcu baba oluyor 11:07 Ozan Tufan'ın en renkli paylaşımı! Milli futbolcu baba oluyor İstanbul Okmeydanı'nda giriş çıkışlar kapatıldı! Araçlar detaylı aranıyor 11:03 İstanbul Okmeydanı'nda giriş çıkışlar kapatıldı! Araçlar detaylı aranıyor İşte en güncel göç istatistikleri! Türkiye'de geçici koruma altındaki 3 milyondan fazla Suriyeli, 10 ilde yaşıyor 10:47 İşte en güncel göç istatistikleri! Türkiye'de geçici koruma altındaki 3 milyondan fazla Suriyeli, 10 ilde yaşıyor
Akaryakıtta eşel mobil sistem 2022'de de devam edecek! Fiyat artışını bir kısmı ÖTV'den karşılanacak 10:43 Akaryakıtta eşel mobil sistem 2022'de de devam edecek! Fiyat artışını bir kısmı ÖTV'den karşılanacak Hakemler skandal kararı yorumladı: Galatasaray'ın penaltısı tekrar edilmeliydi 10:32 Hakemler skandal kararı yorumladı: Galatasaray'ın penaltısı tekrar edilmeliydi Son Dakika: ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Erdoğan'ın sözlerine 09:50 Son Dakika: ABD, krizi sürdürmekte kararlı! Erdoğan'ın sözlerine "not edildi" deyip Kavala açıklamasını tekrarladılar
Yeni vergi paketi yürürlüğe sokuldu! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi 09:06 Yeni vergi paketi yürürlüğe sokuldu! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren haber! Uygulama 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda kullanılmayacak 08:59 WhatsApp'tan milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren haber! Uygulama 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda kullanılmayacak
Advertisement