Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü - Son Dakika

Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü

20.06.2016 12:21
Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü, System.String[]

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Batman’ın Kozluk Belediyesi’ni ziyaret etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında Batman'ın Kozluk Belediyesi'ni ziyaret etti.

Türkiye'nin batısı ve doğusu arasındaki şehirlerarasında ilişkilerin güçlenmesi adına AK Parti Genel Merkezi tarafından başlatılan "Gönül Köprüsü" projesi, Osmangazi Belediyesi ile Batman'ın Kozluk Belediyesi'ni bir araya getirdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve AK Parti Osmangazi ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte Batman'ın Kozluk İlçesi'ni ziyaret etti. İlk olarak AK Parti Kozluk İlçe Başkanlığı'na giderek ilçe teşkilatı ile bir araya gelen Başkan Dündar, daha sonra Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık'ı makamında ziyaret etti. Başkan Dündar'a belediye binasını gezdiren Mehmet Veysi Işık, hem Kozluk, hem de yapmış oldukları faaliyetler hakkında Başkan Dündar'a bilgiler verdi.

Başkan Dündar, Kozluk ziyaretini esnaf ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek sürdürdü. Kozluk sokaklarında dolaşarak esnaf ile uzun uzun sohbet eden Başkan Dündar, bundan sonra her zaman Kozluk Belediyesi ve Kozluk halkı ile güzel ilişkiler kurmaya devam edeceklerini ifade etti. Kozluk'un ardından Başkan Dündar'ın ikinci adresi Batman'ın tarihi ve turistik ilçesi olan Hasankeyf oldu. İlçenin tarihi yerlerini gezen Başkan Dündar, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen'den de ilçe hakkında bilgiler aldı.

"Gönül Köprüsü" projesi ile Kozluk Belediyesi ile ilişkiler kurduklarını ve bu ilişkileri bundan sonrada devam ettireceklerini belirten Başkan Dündar, "Batman'ın Kozluk İlçesi'ni ziyaret ederek belediye başkanlarımız, AK Parti yöneticileri ve bölge esnafı ile bir araya geldik. Bursa ve Batman arasında bir bağ kurulmasını sağlamak adına buradayız. Bu bölgenin maalesef terörle ilgili sıkıntıları var. Bu sıkıntıların en kısa sürede bitmesi tüm Türkiye'nin en büyük dileği. Buradaki vatandaşlarımızın da terörü bitirmek adına büyük mücadele yürüttüğünü gördük. Batman halkı hem şehrine, hem de işlerine sahip çıkıyor. Batman'daki ekonomik hareketlilik oldukça güzel. İnşallah onların bu çalışması hem bölgenin güzelliğine hem de ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bizim Kozluk Belediyesi ile kurduğumuz gönül köprüsü herkes için örnek olur. Bizleri kimsenin bölemeyeceği konusunda bir mesaj olur" dedi.

Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık ise, "Bu ülkede yaşayan halklar arasında binlerce yıldır süre gelen bir gönül kardeşliği var. Bu kardeşlik, bundan sonra da binlerce yıl devam edecektir. İlimize, ilçemize yapılan ziyaretleri biz çok önemsiyoruz. Bizler için gerçekten büyük moral oluyor. Ramazan ayında binlerce kilometre yol gelerek bizleri ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a ve beraberindeki heyete teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kozluk ve Hasankeyf ziyaretlerinin ardından Batman il merkezinde AK Parti Batman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. - BURSA

Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü
Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü
Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü
Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Osmangazi ile Kozluk Arasında Gönül Köprüsü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü? Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi olarak açıklandı İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı projesi sona erdi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Eşinin terk ettiği koca, 7. kata çıkıp intihara teşebbüs etti! Vatandaşlar film izler gibi izledi Müşterinin bıraktığı 2 bin dolarlık bahşişi alamayan garson için devreye patronu girip çek yazdı