Son Dakika Haberleri: Osmaniye'de Genç Çiftçi Projesi

Osmaniye'de Genç Çiftçi Projesi

4 gün önce

Osmaniye'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında arı yetiştiriciliği ve bal üretimi hibe sözleşmesi imzalanan 16 çiftçiye arıcılık malzemeleri dağıtıldı.

Osmaniye'de Genç Çiftçi Projesi, System.String[]
Osmaniye'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında arı yetiştiriciliği ve bal üretimi hibe sözleşmesi imzalanan 16 çiftçiye arıcılık malzemeleri dağıtıldı.

Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Issızca köyünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 2018'de arıcılık projelerine 480 bin lira hibe sağlandığını belirtti.

Kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı projelere otuz bin liraya kadar hibe desteği verildiğini aktaran Sağlam, bu kapsamda projelerin arttırılması için çalışma başlatıldığını kaydetti.

Hibe desteği alan genç çiftçileri tebrik eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Kentimizde 2016'da 159 kişiye 4 milyon 770 bin lira, 2017'de 181 çiftçiye 5 milyon 430 bin lira, 2018'de ise 188 çiftçiye 5 milyon 640 bin lira hibe desteği verildi. Bugün de arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konusunda hibe sözleşmesi imzalanan 16 genç çiftçimize malzemelerini teslim ediyoruz. Bakanlığımızca 2018 yılı için arıcılık projelerine 480 bin lira hibe ödemesi yapıldı. Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi konusunda hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçilerimize, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Proje kapsamında alınacak alet ekipman ve canlı materyalin tamamını karşılayarak genç çiftçilerimize verilecek."

Konuşmadan sonra Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 16 çiftçiye arıcılık malzemelerini verdi.18-29 Yaş Arasındaki Genç Girişimciler Bir Yıl Boyunca SGK Primi Ödemeyecek ve Vergiden Muaf Tutulacak Ufak Yaştaki Sporcuları İstismar Eden Doktora Yardım Eden Federasyon Başkanı Tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bin 170 Memur Alınacağını Açıkladı Üniversite Öğrencisi Genç, Kurduğu Kaz Çiftliğiyle Paraya Para Demiyor