Osmaniye'de Osmanlı Saray Kıyafetleri Defilesi - Son Dakika

Osmaniye'de Osmanlı Saray Kıyafetleri Defilesi

03.01.2012 13:08
Osmaniye'de Osmanlı Saray Kıyafetleri Defilesi

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Osmanlı Sarayı ve Toros Esintisi Defilesi' büyük beğeni topladı.

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Osmanlı Sarayı ve Toros Esintisi Defilesi' büyük beğeni topladı.

Park 328 Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirilen defileyi Vali Celalettin Cerrah ve eşi Hülya Cerrah, Garnizon Komutanı Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı MHP'li Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Özkan ile Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ve eşleri izledi. Osmaniye Belediyesi, Adana Olgunlaşma Enstitüsü ve Park 328 AVM işbirliği ile düzenlenen defilede, Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan kıyafetler sergilendi. Adana ve Osmaniye yöresi, Karatepe dokumaları, Yörük kıyafetleri ve Karaisalı dokumalarından oluşan kıyafetlerin işlemelerinde deve dişi, ayna, püskül, boncuk oyası, iğne oyası, kırpma oyaları kullanıldı. Defile sonunda 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde sergilenen, üzerinde Atatürk resmi ve 'Vatan sana minnettardır' yazısı bulunan kıyafet ve iç tarafında Türk Bayrağı dış bölümünde ise Türkiye haritası bulunan pelerin ise büyük alkış aldı.

Defilenin sonunda Vali Celalettin Cerrah'ın eşi Hülya Cerrah, Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İkbal Kalın'a teşekkür plaketi verdi. - Osmaniye

Kaynak: DHA
Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı Osmaniye'de depremde yıkılan 651 binanın 476'sının enkazı kaldırıldı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Osmaniye'de Engelli Çocuğu ile Çadırda Kalan Depremzede Aileye Konteyner Gönderdi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Osmaniye'de Engelli Çocuğu ile Çadırda Kalan Depremzede Aileye Konteyner Gönderdi Düziçi'nin kurtuluşunun 103'üncü yılı kutlandı Düziçi'nin kurtuluşunun 103'üncü yılı kutlandı

Son Dakika Güncel Osmaniye'de Osmanlı Saray Kıyafetleri Defilesi - Son Dakika


Advertisement