Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu - Son Dakika

Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu

23.11.2019 12:18

Öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşuOsmaniye'de bir grup doğasever, '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla, Amanos Dağları üzerinde bulunan 2 bin 100 metre rakımlı Keldaz mevkisinde zirveye tırmanıp, saygı duruşunda bulundu.

Öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu

Osmaniye'de bir grup doğasever, '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla, Amanos Dağları üzerinde bulunan 2 bin 100 metre rakımlı Keldaz mevkisinde zirveye tırmanıp, saygı duruşunda bulundu.

Kent merkezine yaklaşık 27 kilometre mesafede bulunan Zorkun Yaylası'nda toplanan 48 doğasever motokros üyesi, 11 motosikletlinin önderliğinde tırmanışa geçti. Yerleşik hayatın olmadığı orman denizindeki yürüyüş esnasında Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) 'Taze Bayatlar' projesi kapsamında yaban hayvanları için doğaya 50 kilo salam, 30 kilo unlu mamulleri bırakıldı. 15 kilometrelik orta zorluktaki parkur 2 saatte tamamlanırken, zirvede yıpranmış olan Türk bayrağı ise yenisi ile değiştirilerek, bayrak direği sağlamlaştırıldı. HAYTAP Osmaniye İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, HAYTAP olarak kış şartlarına yavaş yavaş alışmaya çalışan yabani hayata küçük bir katkımız olması için doğa yürüyüşçülerine taze bayatlardan vererek katkımızı sunuyoruz dedi.

DUYGU DOLU ANLAR

Dev Türk bayrağı etrafında toplanan doğaseverler 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından yürüyüşçüler, dönüş yolculuğuna başlayarak etkinliği sonlandırdı.

Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu
Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu
Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu
Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Osmaniye öğretmenler için 2 bin 100 metrelik zirvede saygı duruşu - Son Dakika


Son Dakika

Eski Galatasaraylı Steven Nzonzi, Arsenal'in radarına girdi Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Son Dakika: Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlayacak Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş