Osmaniye Valisi Cerrah: "İl Genelinde Yaşayan Engelli Çocukların Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattık" - Son Dakika

Osmaniye Valisi Cerrah: "İl Genelinde Yaşayan Engelli Çocukların Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattık"

04.01.2012 12:00
Osmaniye Valisi Cerrah:

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Cerrah, Kadirli Özlem Engelli Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuba Cankurt Sagat ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabulü sırasında, engelli çocukların mutlaka eğitim alması gerektiğini söyledi.

Bu nedenle engellilerin eğitim görebileceği "Eğitim Uygulama ve İş eğitim Merkezi"nin temelini attıklarını anımsatan Cerrah, bu konuda ciddi çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Cerrah, engellilerin topluma kazandırılması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlattık, Temelini attığımız Eğitim Uygulama Okulunda 6-21 yaş arası öğrencilerimiz eğitim alacaklar. İş Eğitim Merkezinde ise yaş sınırlaması olmayacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde Sosyal Hizmetler bünyesinde yapılacak olan Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'mizin yapımına başlayacağız. İlimizde çok sayıda engelli çocuğumuz var bu nedenle de çok sayıda okula ihtiyacımız var."

Dernek Başkanı Tuba Cankurt Sagat ise ailesini kaybetmiş engelli sayısının fazla olduğunu, bu nedenle ailesini kaybetmiş engelli vatandaşlar için Kadirli'de bir bakımevine ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda destek beklediklerini kaydetti.

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Osmaniye Valisi Cerrah: 'İl Genelinde Yaşayan Engelli Çocukların Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattık' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor