Osmaniye Valisi Cerrah: "İl Genelinde Yaşayan Engelli Çocukların Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattık" - Son Dakika

Osmaniye Valisi Cerrah: "İl Genelinde Yaşayan Engelli Çocukların Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattık"

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Osmaniye Valisi Cerrah:

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlatıldığını bildirdi.


Cerrah, Kadirli Özlem Engelli Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tuba Cankurt Sagat ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabulü sırasında, engelli çocukların mutlaka eğitim alması gerektiğini söyledi.


Bu nedenle engellilerin eğitim görebileceği "Eğitim Uygulama ve İş eğitim Merkezi"nin temelini attıklarını anımsatan Cerrah, bu konuda ciddi çalışmalar yapacaklarını kaydetti.


Cerrah, engellilerin topluma kazandırılması gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:


"İl genelinde yaşayan engelli çocukların belirlenmesi için çalışma başlattık, Temelini attığımız Eğitim Uygulama Okulunda 6-21 yaş arası öğrencilerimiz eğitim alacaklar. İş Eğitim Merkezinde ise yaş sınırlaması olmayacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde Sosyal Hizmetler bünyesinde yapılacak olan Engelliler Rehabilitasyon Merkezi'mizin yapımına başlayacağız. İlimizde çok sayıda engelli çocuğumuz var bu nedenle de çok sayıda okula ihtiyacımız var."


Dernek Başkanı Tuba Cankurt Sagat ise ailesini kaybetmiş engelli sayısının fazla olduğunu, bu nedenle ailesini kaybetmiş engelli vatandaşlar için Kadirli'de bir bakımevine ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda destek beklediklerini kaydetti.


- OSMANİYE


Son Dakika

Yemekteyiz programını bırakan Seda Sayan, kendisini eleştiren takipçisine küfürle karşılık verdi Beyazıt Öztürk'ten "Beyaz Show" hayranlarına müjdeli haber: Yeniden başlamak istiyorum Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Rihanna, kendi markasının yeni koleksiyonu için iç çamaşırlarıyla cesur pozlar verdi Sevgilisinin evlenmekten vazgeçtiği televizyon sunucusu intihar etti Evliyken Ece Erken'le aşk yaşayan iş adamı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eşinden boşandı Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Ezhel'den rapçileri hedef alarak şarkı çıkaran Norm Ender'e sert çıktı: Bize söverek para kazandı Arto Dalga, sürekli Şeyma Subaşı'yı eleştiren Demet Akalın'a sert çıktı: Kafayı yedi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi