Son Dakika Haberleri: Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Ailemizin Sonu Türk Halkının Kurtuluşu Oldu

Vahdettin'in Torunu Neslişah Evliyazade: Ailemizin Sonu Türk Halkının Kurtuluşu Oldu

6 ay önce

Son Padişah Vahdettin'in 5. kuşak torunu Neslişah Evliyazade, ailesiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Evliyazade, "Ailemizin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu" dedi.

Osmanlı'nın sürülen ve hain ilan edilen son Padişah'ı  Vahdettin'in 5. kuşak torunu Neslişah Evliyazade, verdiği röportajda hanedanlıkla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.  Mustafa Kemal Atatürk'ü çok sevdiğini dile getiren Evliyazade, ailemizin sonu, Türk halkının kurtuluş oldu" dedi.

"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRK HALKININ KURTULUŞU OLDU"

Neslişah Evliyazade , dedesi  Vahdettin'in aslında  Atatürk'ü çok sevdiğini sürüldükten sonra bile ona söylenen ağır laflara müsaade etmediğini söyleyerek "Mustafa Kemal  Atatürk, ailemin sonu Türk halkının kurtuluşu oldu" diyerek samimi açıklamalarda bulundu.

EVLİYAZADE: TARİH DERSLERİNDE DEDEME "HAİN" DENİLDİĞİNDE ÜZÜLÜYORDUM

Neslişah Evliyazade'ye "Tarih derslerinde dedeniz  Vahdettin ile ilgili söylenenlere tepkiniz ne oluyordu" diye sorulunca; Evliyazade, "Çok üzülüyordum.  Fatih Sultan Mehmet'i yere göğe sığdıramazken, dedem  Vahdettin'e "hain" deniliyordu. Olur mu böyle bir şey" diye sitem etti.

(Kaynak: Posta)Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Türkiye'nin En Büyük Konsol Viyadüklü Asma Köprüsünde Sona Yaklaşılıyor Mehmet Ali Erbil ve Hostes Kızın Türk Televizyon Tarihine Geçen Gafı
Tosic'in Eşi Jelena'yı Arabasında Sıkıştırıp Taciz Ettiler