"Osmanlı'yı Avrupa'ya Tanıtan Reklamlar" Sergisi İlgi Görüyor - Son Dakika

"Osmanlı'yı Avrupa'ya Tanıtan Reklamlar" Sergisi İlgi Görüyor

26.11.2012 10:40

Gaziantep'te açılan, "Osmanlı'yı Avrupa'ya Tanıtan Reklamlar" sergisi ilgi görüyor.

Gaziantep'te açılan, "Osmanlı'yı Avrupa'ya Tanıtan Reklamlar" sergisi ilgi görüyor.

Sanko'dan yapılan açıklamaya göre, alışveriş merkezinde özel bir platformda, 19. ve 20. yüzyıl Osmanlı reklamlarından oluşan sergide 160 parçalık koleksiyon yer alıyor.

Sanko Park Alışveriş Merkezi ve Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği işbirliğiyle düzenlenen sergideki eserler, Frederic Izydorczyk'e ait. Sergide reklamların hikayelerine de yer veriliyor.

Çocuklar için 6-7 bölümlük macera serileri ve büyükler için pilav, dantel ya da Osmanlı padişahlarını tanıtan yazıların bulunduğu sergide, dönemin tarihi ve siyasi olaylarına ilişkin de bilgi veriliyor.

Taş baskı tekniğiyle üretilen ambalaj kağıtlarından oluşan sergi, 29 Kasım'a kadar gezilebilecek.

Muhabir: Gaziantep

Yayıncı: Sevil Çelik - GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Osmanlı'yı Avrupa'ya Tanıtan Reklamlar' Sergisi İlgi Görüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İtalyan teknik direktör Marcello Lippi, kariyerini sonlandırdı Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak İYİ Parti'deki "FETÖ" kriziyle ilgili gündemi sarsacak sözler: 6 ay öncesinden haberimiz vardı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Erkan Kolçak Köstendil oğlu ile fotoğrafını paylaştı: Yalan dünya her şey bomboş Şarkıcı Jessie J, sevgilisiyle ayrıldığını kalça dansı yaparak duyurdu Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Model Ansley Pocheco, evine girip ailesinin üzerine yürüyen iki soyguncuya ateş açtı