Son Dakika Haberleri: OSMEK Sayesinde Artık Mağazadan Kıyafet Almıyorlar

OSMEK Sayesinde Artık Mağazadan Kıyafet Almıyorlar

9 gün önce

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, giyim kursuna devam eden kadınlar, öğrendikleriyle birbirinden güzel kıyafetler dikiyor.

OSMEK Sayesinde Artık Mağazadan Kıyafet Almıyorlar, System.String[]

OSMEK Giyim Kursu, kendine ya da yakınlarına kıyafet dikmek isteyen kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kursta öğrendiklerini aldıkları kumaşlarla çok uygun maliyetlerle şık kıyafetlere dönüştüren kadınlardan bazıları ise yaptıklarını satarak aile bütçesine katkı koymayı hedefliyor.

572 saatten oluşan kursun öğretmeni Gülşah Elhatip, ilk kez açılan ve ekim ayından bu yana devam eden kursta 36 öğrencinin bulunduğunu belirterek, kısa sürede çok güzel sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Kadınların mağazada 400 lira olan bir elbiseyi, 50 liraya mal edebildiklerini kaydeden Elhatip, "Bütün öğrencilerim sıfırdan başladılar. Bu büyük avantaj. Kısa sürede çok güzel işler yaptık" dedi. Elhatip, kursiyerlere kıyafet dikmenin bütün aşamalarını öğrettiklerini belirterek, "Kalıp çıkarmayı da öğretiyoruz. Kursiyerlerimiz artık dışarıdan kıyafet almıyorlar. Farkındalık başlıyor. Giyime fazla para harcamıyorlar" diye konuştu.
Yurttan Kaçan Küçük Kızları Takibe Alan Polis, Çiftlikteki Tehditli Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı Zeytin Dalı Harekatı'nın 37. Gününde Acı Haber Geldi: 1 Uzman Çavuş Şehit

BMGK'nın Ateşkes Kararına Hükümet'ten İlk Tepki: Terörle Mücadelemiz Sürecek Antalya'da Görevli Askerleri Taşıyan Minibüs Devrildi: 23 Yaralı