Son Dakika Haberleri: ÖSYM İl Koordinatörlüğü'den LYS Çağrısı

ÖSYM İl Koordinatörlüğü'den LYS Çağrısı

5 yıl önce

ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Alkan, "Bu sınavların huzur ve sükunet içinde geçmesi için herkesin duyarlı olması önem arz etmektedir." dedi.

ÖSYM İl Koordinatörlüğü'den LYS Çağrısı, System.String[]
- ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. DR. Alkan:

"Bu sınavların huzur ve sükunet içinde geçmesi

için ilimizde yaşayan herkesin duyarlı olması

büyük önem arz etmektedir"

Alkan, yazılı açıklamasında, 2013 LYS'nin 15-16 ve 22-23 Haziran'da 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacağını hatırlattı.

LYS-1, LYS-4 ve LYS-5'in 15-16 Haziran'da 3 ayrı oturum halinde, LYS-2 ve LYS-3'ün de 22-23 Haziran'da 2 ayrı oturum halinde uygulanacağını belirten Alkan, sınavlarının, sabah saat 10.00'da, öğleden sonra da saat 14.30'da başlatılacağını kaydetti.

Sınavların zamanında başlayabilmesi için adayların kimlik denetimleri yapılarak sınav salonlarına alınmalarına, sınavlardan bir saat önce başlanacağını bildiren Alkan, şunları kaydetti:

"Sınavlara ilişkin tüm bilgiler ve uygulanacak kurallar, ÖSYM Başkanlığının resmi internet adresinde yer almakta olup, bu bilgileri sınava girecek adayların ve tüm sınav görevlilerinin titizlikle okumaları yararlı olacaktır. Bu sınavların huzur ve sükunet içinde geçmesi için ilimizde yaşayan herkesin duyarlı olması büyük önem arz etmektedir. Özellikle sınava girecek gençlerimizin sınavlarını etkileyecek her türlü olumsuz durumun oluşmaması için gereken itinanın gösterilmesi gerekmektedir." - Çorum


Erdoğan'ın Resti Sonrası ABD'den Yeni Afrin Çıkışı: Türkiye'nin Endişelerini Gidermeyi Hedefliyoruz Son Dakika! TSK, Burseya Dağı'nı Ele Geçirdi! ÖSO, 10 Teröristi Esir Aldı
Şikayet Yağıyor! Hava Yolu Şirketinin Başı Hosteslerinin Kıyafetleriyle Dertte