Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor - Son Dakika

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor

07.09.2012 12:40
Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor, System.String[]

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde incelemelerde bulundu. İncelemede Vali Kızılcık'ın yanı sıra Yomra Kaymakamı Fatih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi ile ilçe milli eğitim müdürlüğünden yetkililer hazır bulundu.

Okulun 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından hizmete açılacağını ifade eden Vali Kızılcık, "Otistik engeli bulunan yavrularımız için Kaşüstü'nde yapılan okulumuzda çalışmalar tamamlanmak üzere. Yavrularımız yeni eğitim ve öğretim yılında bu okulda eğitimlerini almaya başlayacaklar. Okul, otistik engeli bulunan yavrularımıza birinci, ikinci ve üçüncü kademede hizmet verecek." dedi.

Yaklaşık 40 öğrenciye hizmet verecek olan okulda; 8 sınıf, yemekhane, spor salonu, dinlenme salonu, uygulama bahçesi, konferans salonu bulunuyor.

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor
Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Eğitime Başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı