Son Dakika Haberleri: Otizmli Öğrencilerden Kurum Ziyareti

Otizmli Öğrencilerden Kurum Ziyareti

4 gün önce

Van'da Otizm Farkındalık Ayı münasebetiyle özel eğitim okullarında eğitim gören otizmli öğrenciler, kurumları ziyaret etti.

Otizmli Öğrencilerden Kurum Ziyareti, System.String[]
Van'da Otizm Farkındalık Ayı münasebetiyle özel eğitim okullarında eğitim gören otizmli öğrenciler, kurumları ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl koordinasyonunda kurumlara yönelik yapılan ziyaretlerde, otizmli öğrenciler kurum müdürlerine ve personellere broşürler dağıtarak otizme dikkat çektiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kızılay, jandarma gibi kurumları ziyaret eden otizmli öğrenciler, broşür de dağıttılar.

Otizm ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak için bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, "Bizler de toplumu bilgilendirerek duyarlılığı artırmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek istiyoruz. Otizme dikkat çekmek için öğrencilerimizle birlikte kurumları ziyaret ettik. Öğrencilerimiz, kurum müdürleri ve çalışan personellere otizmle ilgili broşürler dağıttı. Özel eğitim gören öğrencilerin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu anlamda onlara hizmet veren öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz" dedi. - VAN
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 11:48 Kaynak: İHAİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bisikletiyle İzmir Sokaklarında Hapis Cezası Alan Ahmet Kural'dan İlk Açıklama: Sıla Erkeğe ve Kadına Şiddete Bayılır Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Saldırıda Adı Geçen Osman Sarıgün Partimiz Üyesi Ahmet Kural'a Verilen Hapis Cezasına Sıla'dan İlk Yorum: Mutluyum