Son Dakika Haberleri: Otizmli Öğrenciye Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Öğretmen, Görevinden Uzaklaştırıldı

Otizmli Öğrenciye Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Öğretmen, Görevinden Uzaklaştırıldı

10 gün önce

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'da otizmli öğrenciye şiddet uygulandığı yönündeki iddialar üzerine konuyla ilgili bakanlık müfettişleri tarafından soruşturma başlatıldığını ve söz konusu öğretmenin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'da bir okulda özel eğitim kapsamındaki öğrenciye öğretmeni tarafından şiddet uygulandığı iddiaları üzerine konuyla ilgili Bakanlık müfettişleri tarafından soruşturma başlatıldığını ve söz konusu öğretmenin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

"SÖZ KONUSU ÖĞRETMEN GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTIR"

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün, Ankara'da bir okulumuzda özel eğitim kapsamındaki öğrencimize öğretmeni tarafından şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin medyaya yansıyan görüntü ve haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Konuyla ilgili Bakanlık müfettişlerimiz tarafından soruşturma başlatılmış olup, söz konusu öğretmen görevinden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili inceleme ve soruşturma devam etmektedir" denildi.


YORUMLAR


Uzman Doktordan Sağlık Bakanlığı İçin Çarpıcı Tespit: Amblemindeki Yılan Figürü Tıp Sembolü Değil Erdoğan'ın, Piyanist Fazıl Say'ın Konserine Gitmesi Sosyal Medyayı İkiye Böldü

Ücretli Öğretmenler Kendilerine Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyor Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Başka Takımlar Gibi Bileklik Satmadık