Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi - Son Dakika

Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi

18.02.2012 14:12
Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi, System.String[]

"LPG Piyasası Eğitim Yönetmeliği" uyarınca oto gaz ve tüplü LPG depolaması, dolumu, taşıması ve satışı ile iştigal eden işletmelerin eğitimli personel istihdam etme zorunluluğunda oldukları bildirildi.

"Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim Yönetmeliği" uyarınca oto gaz ve tüplü LPG depolaması, dolumu, taşıması ve satışı ile iştigal eden işletmelerin eğitimli personel istihdam etme zorunluluğunda oldukları bildirildi.

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim Yönetmeliği" kapsamında "LPG (Oto Gaz) Dolum Boşaltım Personeli Kursu" düzenledi. Kursa oto gaz istasyonlarında çalışmakta olan dolum ve boşaltım çalışanları katılıyor. İki gün sürecek olan eğitimde MMO MİEM (Meslek İçi Eğitim Merkezi) Eğitmeni Mak. Yük. Müh. Birol Erdin tarafından katılımcılara "LPG'nin fiziksel ve kimyasal özellikleri, kara tankerlerinde emniyetli ikmal yapımı, dolum esnasında topraklama, yanıcı ve parlayıcı maddelerin genel özellikleri ve yangın tedbirleri, uçucu organik bileşikler ve korunma yöntemleri, rafinerilerde ikmal işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar, LPG'nin güvenli taşınması, iş güvenliği, yangın ve ilkyardım" konu başlıklarında eğitim veriliyor.

Eğitim sonucu yapılacak olan sınavda başarılı olan kursiyerlere "LPG (Oto Gaz) Dolum Boşaltım Personel Kursu" sertifikası verilecektir.

Eğitimle ilgili olarak bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Cem Gürel, 25 Mart 2006 Tarih ve 26119 Sayılı Resmi Gazete 'de yayınlanarak yürürlüğe giren "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim Yönetmeliği" uyarınca oto gaz ve tüplü LPG depolaması, dolumu, taşıması ve satışı ile iştigal eden işletmelerin eğitimli personel istihdam etme zorunluluğunda olduklarını, söz konusu yönetmeliğin verdiği yetki kapsamında sektöre yönelik eğitimler düzenlediklerini, enerji maliyetlerindeki artışa paralel olarak sektörün hareketlilik yaşadığını, eğitimlerin oda üyelerine ve kamuoyuna yönelik olarak artarak devam edeceğini söyledi.

- SAMSUN

Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi
Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Oto Gaz ve Tüplü LPG Sektöründe Eğitimli Personel İstihdamı Mecburi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Mesut Özil'in MLS ekiplerinden DC United'a transfer olacağı iddia edildi Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Dünya koronanın pençesinde kıvranırken kuş gribi illeti de yeniden hortladı Doğum yapan köpek, fıstık yeşili yavru dünyaya getirdi