Otobüs Kontrolörü Öldürüldü - Son Dakika

Otobüs Kontrolörü Öldürüldü

09.04.2012 11:22
Otobüs Kontrolörü Öldürüldü

Brüksel'de toplu taşıma çalışanı, meydana gelen bir kaza ile ilgili rapor hazırlamaya çalıştığı sırada öldürüldü.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de 59 yaşındaki toplu taşıma çalışanı, otobüs ile bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili rapor hazırlamaya çalıştığı sırada öldürüldü. Bunun üzerine otobüs çalışanları Salı gününe kadar greve gitti.

Kırmızı ışıkta geçen otomobil, otobüsle çarpıştı. Otobüs şoförünün yaralandığı kaza yerinde tespit yapmaya giden kontrolör, otomobili kullanan sürücünün arkadaşı tarafından öldürüldü. Saldırgan kısa süre sonra yakalanırken, Brüksel Toplu Taşıma Şirketi (MIVB) seferdeki bütün otobüslerini merkeze çağırırken toplu taşıma çalışanları iş güvenliklerinin arttırılması talebiyle 3 günlük grev başlattı. Grevden otobüslerin yanı sıra metro ve tramvay seferleri de etkilendi.

Brükselli bir kadın, verdiği sıkıntıya rağmen grevi normal bulduğunu söyledi: "Bizim hayatımızı zorlaştırsa da greve gitmeleri doğal."

Bir başkasıysa "Saldırı kabul edilecek gibi değil. Ama grevin Salı'ya kadar sürmesi biraz fazla" diyerek, verilen tepkiye sınır koyma arzusunu dile getirdi.

Belçika'da 2010 yılında otobüs yolcularını hedef alan 773, şirket personelini hedef alan 193 saldırı gerçekleştiği açıklandı.

Kaynak: DHA
HEUSDEN-ZOLDER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'daki Türklere telefonla hitap etti HEUSDEN-ZOLDER - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika'daki Türklere telefonla hitap etti Borussia Dortmund, Julien Duranville'ı kadrosuna kattı Borussia Dortmund, Julien Duranville'ı kadrosuna kattı Belçika'da itfaiyeciler çalışma koşullarının iyileştirilmesi için eylem yaptı Belçika'da itfaiyeciler çalışma koşullarının iyileştirilmesi için eylem yaptı

Son Dakika Güncel Otobüs Kontrolörü Öldürüldü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement