Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Numarası Yolda - Son Dakika

Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Numarası Yolda

17.06.2020 14:49
Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Numarası Yolda, System.String[]

Cep telefonlarına uygulanan IMEI sistemi artık otomobil ve beyaz eşyalarda da kullanılacak. Yurt dışından getirilen e-SIM'li otomobiller ve SIM kartlı girişine sahip beyaz eşyaların da IMEI kaydı yapılacak.

Cep telefonlarına uygulanan IMEI sistemi artık otomobil ve beyaz eşyalarda da kullanılacak. Yurt dışından getirilen e-SIM'li otomobiller ve SIM kartlı girişine sahip beyaz eşyaların da IMEI kaydı yapılacak. Otomobil ve beyaz eşyalara IMEI numarası geliyor.

Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Kaydı Yapılacak!

Türkiye Gazetesi tarafından aktarılan habere göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), IMEI konusunda önemli bir düzenleme yapacak. Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik'te yapılan değişiklikle birlikte cep telefonlarında uygulanan IMEI kayıt sistemi diğer alanları da kapsayacak.

Yurt dışından getirilen ve e-call (Acil 112 arama sistemi) sistemli kartlara sahip araçların da IMEI numarasıyla e-Devlet sistemi üzerinden kaydı mecburi hale getirilecek. Düzenleme ile birlikte yurt dışında kaçak otomobil getirilmesinin önüne geçilmesi beklenmekte. Ayrıca e-SIM üzerinden haberleşebilen tüm ev eşyaları ve cihazların da IMEI kaydı mecburi olacak.

Telefon Borcunu Ödemeyenler Kara Listeye Alınacak!

Son olarak kullanıcı kampanya ile aldığı telefonun borcunu ödemezse söz konusu cihaz kara listeye alınarak haberleşme hizmeti verilmeyecek.

Sizler otomobil ve beyaz eşyalara IMEI kaydı yapılacak olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Numarası Yolda

Kaynak: Tamindir

Son Dakika Teknoloji Otomobil ve Beyaz Eşyalara IMEI Numarası Yolda - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Özil'e imza töreninde Arda Turan soruldu: Çok yetenekli bir kardeşimiz Altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı