Son Dakika Haberleri: Ott Tanak Hyundai Motorsport'ta

Ott Tanak Hyundai Motorsport'ta

22 gün önce

Hyundai Motorsport Takımı, Estonyalı ralli pilotu Ott Tanak’ı iki yıllık imzayla bünyesine katarak, 2020 sezonu için iddiasını arttırdı.

Ott Tanak Hyundai Motorsport'ta, System.String[]

Hyundai Motorsport Takımı, Estonyalı ralli pilotu Ott Tanak'ı iki yıllık imzayla bünyesine katarak, 2020 sezonu için iddiasını arttırdı.2020 ve 2021 sezonunda Hyundai i20 Coupe WRC ile yarışacak olan Tanak, takımın diğer ünlü isimleri Neuville, Loeb ve Sordo'yla şampiyonluğu kovalayacak. Ott Tanak ve co-pilotu Martin Jarveoja, 2020 WRC sezonunun 14 yarışında direksiyonda olacak ve ayrıca aracın gelişimine de katkı sağlayacak. Loeb ve Sordo ise sezon içerisindeki belli yarışlarda görev alacak.


Ott Tanak


WRC Dünya Ralli Şampiyonası, 2020 yılında 3 yeni ülkeye de evsahipliği yaptıracak. Yeni sezonda Kenya, Yeni Zelanda ve Japonya tekrar takvime dahil edilerek takımlara, pilotlara ve ralli tutkunlarına farklı deneyimler yaşatacak.


Ott Tanak, "Hyundai Motorsport'a katılmaktan dolayı gerçekten çok heyecanlıyım. Takım Direktörü Andrea Adamo'nun belirlediği vizyon oldukça etkileyici ve benim gelecekle ilgili hedeflerime de uyuyor. Hyundai'nin son yıllardaki başarılarına büyük saygı duyuyorum ve bir kaç senedir birbirimizle yakınca mücadele ediyoruz. Her zaman rekabetçi bir ekibe ve güçlü bir otomobile sahiplerdi. Şimdi takıma dahil olarak bu söylediklerimi deneyimlemek kariyerim için ilginç olacak. Sürücü dizilimi de iyi ve önümüzdeki sezon birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum" dedi.


Kaynak: Carmedya.com

Haber Yayın Tarihi: 18.11.2019 02:13 Son Dakika

İki girişimci arkadaş, deneme amacıyla başladığı safran ve salep üretiminde başarılı oldu
Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı