Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü - Son Dakika

Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü

07.05.2019 08:33
Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü, System.String[]

Türkiye'nin en yeni barok müzik topluluğu olan OTTO BAROK'un ilk konseri, Orhan Avcı'nın genel sanat yönetmenliğinde, Validebağ Adile Sultan Kasrı'nda gerçekleşti.

Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi ana sponsorluğunda gerçekleşen konserin klavsen sponsoru Akbank Sanat oldu. Sanatseverler konsere büyük ilgi gösterirken, OTTO BAROK topluluğu, dinleyicilerden tam not aldı.

OTTO BAROK, 2019 Nisan ayında MSGSL kurucusu Murat Özteke'nin himayesinde kuruldu. Konserinsahne tasarımını Türkan Kafadar, grafik tasarımını Deniz Şensöz yaptı. Genel koordinatörlüğünü Sezer Kenar üstlendi. Bu ilk etkinliğin ardından, topluluğun genel sanat yönetmeni Orhan Avcı, gelecek sezonda yapılacak dizi konserler için çalışmalara başlandığını belirtti. Orhan Avcı, konserlerin Ekim 2019'da başlayacağı müjdesini verdi.

OTTO BAROK Topluluğu şu isimlerden oluşuyor; Barok Keman - Alise Juska Savga, Barok Flüt - Nihan Atalay, Barok Blok Flüt - Mustafa Baysal, Klavsen - Müge Hendekli, Barok Obua - Ayşin Kiremitçi, Barok Çello - Orhan Avcı, Kontrtenor Kaan Buldular

ASUDE CEMRE OTTO BAROK TOPLULUĞU KADROSUNDA

Katıldığı "O Ses Türkiye" yarışmasında sergilediği "Diva Dance" performansıyla hafızalara kazınan, ardından Garaj Müzik etiketiyle çıkardığı "Unutulurmuş" ve "Kara Fırtına" isimli şarkılarıyla şöhretini pekiştiren Asude Cemre, ''Soprano'' olarak OTTO BAROK topluluğundaki yerini aldı ve bestesi G. F. Handel'e ait olan ''V'adoro Pupille'' isimli eseri seslendirdi.

Sanatseverlerden büyük ilgi gören OTTO BAROK topluluğu, önümüzdeki sezon birçok farklı ve özel mekanda konserler vermeyi planlanıyor.

Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Otto Barok'un İlk Konseri, Büyük İlgi Gördü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Zamalek'ten resmi açıklama geldi! Mostafa Mohamed için Galatasaray'la anlaşıldı TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi Anne ve babasını siyanürlü şerbet içirip öldüren gence 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı Türkiye'nin en büyük çetesi "Büyü Bozan" operasyonuyla çökertildi! Polis 6 ay boyunca balıkçı kılığında takip etti Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor Kuliste kurşun döktüren Alişan, o anları sosyal medyadan paylaştı