Son Dakika Haberleri: Bakan Albayrak'ın YEP'i Açıklamasıyla Hareketlenen Dolar, 6,22 Seviyesinde

Bakan Albayrak'ın YEP'i Açıklamasıyla Hareketlenen Dolar, 6,22 Seviyesinde

3 ay önce

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın konuşmaya başlamasından sonra dolar 6.14'un altını gördü, ardından yönünü yukarı çevirdi. Dolar kuru 6,22, euro ise 6,29 bandında hareket ediyor.

Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomik Programı'na (YEP) tepki verdi. Dolar fiyatları 6,22 TL seviyesinde, euro fiyatları ise 7,29 TL seviyesinde hareket ediyor.

DOLAR HAREKETLENDİ

Yeni Ekonomik Programı'na yönelik beklentiler ve gelişmekte olan ülke para birimlerindeki olumlu havanın da etkisiyle dün yönünü aşağı çeviren dolar kuru, güne 6,26 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içerisinde en düşük 6,13 TL'yi, en yüksek 6,28 TL'yi görürken; saat 12.10 itibarıyla 6,22 TL'de hareket ediyor. Euro kuru ise şu dakikalarda 7,29 TL'de bulunuyor.

BAKAN YEP'İ AÇIKLADI

Hazine ve maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni ekonomi programını açıkladı. Orta Vadeli Program, Yeni Ekonomi Programı ismiyle hazırlandı. Programın ana mesajları dengelenme, disiplin ve değişim olarak belirlendi. Yeni program 3 yıllık olacak ve 2019-2021 yıllarını kapsayacak.

Amazon Türkiye, İlk Gününde Kullanıcılardan Çok Sayıda Şikayet Aldı

Alibaba'nın CEO'su Ma: 20 Yıl Sürecek Ticaret Savaşına Hazır Olun

Bakan Albayrak, Piyasaların Gözünü Çevirdiği Yeni Ekonomi Programını Açıkladı
Ünlü Anketçi, İstanbul İçin CHP'ye Şans Tanımadı: Yıldırım'ın Kazanma Olasılığı Çok Güçlü Doğal Gaz Faturalarında Vade Farksız 3 Taksit Kampanyası Başladı

Yılmaz Morgül'den Yazdığı Oyunu Eleştiren Ahmet Hakan'a Tepki: Sizin Gibi Ünlü Kadınlarla Beraber Olmadım