Öyküleriyle Şiir Dinletisi - Son Dakika

Öyküleriyle Şiir Dinletisi

10.04.2015 14:57
Öyküleriyle Şiir Dinletisi, System.String[]

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı "Öyküleriyle Şiir Dinletisi" programı büyük beğeni topladı.

Uzun bir hazırlık döneminden sonra gerçekleştirilen "Öyküleriyle Şiir Dinletisi" programına şiirseverler yoğun ilgi gösterdi. Okulun ders dışı etkinlik grubunun, edebiyat öğretmeni Necati Karadağ yönetiminde sunduğu programda; Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet, Yahya Kemal Beyatlı, Sezai Karakoç, Cahit Külebi, Arif Nihat Asya, Abdurrahim Karakoç, Necip Fazıl Kısakürek gibi yakın dönem şairlerinden ve Divan edebiyatı şairlerinden Nâbî'den şiirler okundu.

Dinletide şiirler okunmadan önce şiiri yazan şairin hayatı, ardından şiirin ortaya çıkış öyküsü, daha sonra şiirin kendisi sunuldu.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin merakla beklenen gecesinde en büyük sürprizi okul müdürü Kadir Gezer yaptı. Gezer, şiire uygun mizansen eşliğinde Mevlana'nın "Gitme" adlı şiirini yorumladı ve çok beğenildi.

Öyküleriyle Şiir Dinletisi programını izleyen davetliler, muhteşem geceyi yaşatan ve emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken; böyle güzel gecelerin tekrar etmesi dileğinde bulundular.

Öyküleriyle Şiir Dinletisi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Öyküleriyle Şiir Dinletisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi