Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap - Son Dakika

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

16.03.2019 15:00
Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Mobil oyun dünyası, son yıllardaki yükselişiyle inanılmaz bir sektörün ortaya çıkmasını sağladı. Bu sektörde yer almak isteyen, genç yaşlı demeden kendini geliştirmek isteyen herkese birkaç kitap önerimiz var.

Mobil uygulama dünyasında bir şekilde yer almak, fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen çok sayıda insan var. İstemek, başarmanın her ne en büyük destekçisi olsa da geriye yapılacak çok iş kalıyor. İstek duyduğunuz ve kendinize güvendiğiniz her konuda öğrenmek ve gelişmek ise yapılacakların ilk sırasında yer alıyor.

Eğer bir mobil oyun gelişirmek istiyor, sektörde bu konuda öncü firmalarda çalışmak için can atıyorsanız, yolunuzu açacak tek şey yazılım bilgi ve becerileriniz olmayabilir. Dünyaya farklı bir gözle bakmak, görülmeyeni görmek ve yapılmayanı yapmak için en büyük silahınız olacak. Bugün Webtekno Kitaplık köşemizde, oyun dünyasına girmek isteyen herkesin ufkunu açacak kitaplara yer veriyoruz.

50 Soruda Yapay Zekâ - Cem Say:

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Yapay zekânın gelişimine meraklıysanız, oyunların kalitesini belirleyen asıl unsurların aslında yapay zekâ tabanlı yazılımları olduğunu bilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde dersler veren Prof. Dr. Cem Say'ın bu kitabı, temel sorularla yapay zekânın inceliklerine dair fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Kafanızdaki fikirleri ortaya koymal için kullanacağınız araçların nasıl bir gelecek vadettiklerini bilmeniz önemli. 50 Soruda yapay zekâ tam bir baş ucu kitabı.

Yeni Başlayanlar İçin Oyun Teorisi - Hakan Karabacak:

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Oyun Teorisi'ni bilmeyenler bu kitabun adını böyle bir listede görünce yanılabilirler. Zira kitabın içeriğinde doğrudan yazılımcı olmak isteyenleri, oyun geliştirmek isteyenleri ilgilendiren bir şey yok. Zira herkesi ilgilendiren şeyler var. Biyoloji, mühendislik, bilgisayar bilimleri, felsefe ve sosyal bilimler başta olmak üzere pek çok alanda kullanılan bir istatistik teorisini bilmek, dünyaya bambaşka gözlerle bakmanızı sağlayacak. İnsanların seçimlerini matematiksel olarak açıklamak mümkün mü? Sorunun cevabını Dr. Hakan Karabacak tarafından yazılan bu kitapta bulabilirsiniz.

Yazılım Mühendisliğinde Modern Yaklaşımlar - Emin Borandağ ve Fatih Yücalar:

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Bu kez önerimiz daha çok sektörün içinde bulunanlara yönelik. Yazılım mühendislerinin yazılım geliştirme süreçleri hakkında en güncel yaklaşımları ele alan kitap, sade bir dille yazıldığı için oldukça anlaşılır. Yazılımların mimarisi, tasarımı, uygulaması, testi gibi başlıklar ayrıntılı olarak ele alınıyor. Oyun yapmak için işin mutfağında pişmeyi bekleyenler özel, ders kitabı niteliği taşıyan bir derleme.

İnsanlık 2.0 - Ray Kurzweil:

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Günümüzün yaşayan en önemli futuristlerinden birisi Ray Kurzweil'in anlatacakları var. Son yıllarda "teknolojik tekillik" kavramıyla dikkatleri üzerine toplayan modern düşünür, gelecek tahminleri için bilim insanı kimliğini kullanıyor. Kendisi 2017 yılında verdiği bir röportajda, "2029 yılının, yapay zekanın Turing testini geçeceği ve insan zekasına ulaşacağı yıl olduğunu düşünüyorum. 2045'i ise, etkileyici zekamızı yarattığımız zeka ile birleştirip bir milyar kat arttıracağımız 'Tekilliğin' yılı olarak görüyorum." açıklamasında bulunmuştu.

Bu kitapta ise kendisinin teknolojik tekillik üzerine yaptığı çalışmaların adeta bir özeti var. Gelecek elbette sadece oyun geliştirmek isteyenlerin Kurzweil kadar umrunda olmak zorunda değil. Nitekim onun düşüncelerini anlamak, görülmeyeni görmenizi başarıya bir adım daha yaklaşmanızı sağlayabilir.

Dijital Oyun Sektörü Terminolojisi -

Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap

Mobil oyunculukta çığır açan Masomo ve Gram Games desteği satışa çıkan bu kitabı Oyun Tasarımcıları ve Geliştiricileri Derneği kurucu başkanı Tansu Kendirli yazdı. Oyun sektörüne ilgi duyup bu alanda ter dökmek isteyen herkese rehber olma amacı taşıyan eserin listedeki diğer kitaplara tamamlayıcı bir nitelik taşıdığını söyleyebiliriz.

İçerisinde oyun dünyasına meraklı herkesin işn mutfağında geçen kavramları öğrenmesini sağlayacak detaylı bilgiler bulunuyor. Kitabı, Abaküs Kitap'ın internet sitesinden %40 indirimle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. İndirim için alışveriş sırasındaki indirim kodu bölümüne OYUNDER kodunu yazmanız yeterli.

Bir Webtekno Kitaplık bölümünün daha sonuna geldik, sizin de benzer konuda önerileriniz varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın, takipte kalın.

YORUMLAR
500
Marmaris'te kitap günleri sürüyor Marmaris'te kitap günleri sürüyor Son dakika haberi! SAÜ Rektörü Prof. Dr. Savaşan, SGB Başkanı Çetin'i ziyaret etti Son dakika haberi! SAÜ Rektörü Prof. Dr. Savaşan, SGB Başkanı Çetin'i ziyaret etti Son dakika haber | İngiliz gazeteci Dom Philips'in Amazonlarda ölümü dolayısıyla gösteri düzenlendi Son dakika haber | İngiliz gazeteci Dom Philips'in Amazonlarda ölümü dolayısıyla gösteri düzenlendi
Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Oyun Geliştirmek İsteyenlerin Ufkunu Genişletecek 5 Şahane Kitap - Son Dakika

Bu haber WebTekno tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. WebTekno tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı WebTekno kurumudur.

Advertisement